Szkoła pamięta

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

 Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o historii i bohaterach naszego kraju, regionu, czy społeczności. Można to zrobić poprzez upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń, miejsc i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach.

W ramach akcji uczniowie klasy 4d odszukali pamiątki rodzinne, przekazywane z pokolenia na pokolenie, a następnie przygotowali na ich temat krótkie opisy. Wśród odszukanych rzeczy znalazły się odznaczenia, cenna biżuteria, album z bardzo starymi zdjęciami, dawno temu używany młynek do kawy, rzutnik do bajek czy świadectwo szkolne prababci naszej uczennicy.

Grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu udała się na cmentarz, aby uporządkować groby żołnierzy poległych za naszą wolność, a także groby  opuszczone i bezimienne. Uczniowie zapalili na nich  pamiątkowe znicze.

Loading

Post Author: Dario