Z tęsknoty za słońcem, kolorami i ciepłymi dniami powstały prace prezentujące martwą naturę, portrety Pani Wiosny (kolaże) i asamblaże będące wspomnieniem pięknych chwil. Wykonali je na lekcjach plastyki uczniowie klas: 7 d, 7c i 5d. Dodatkowo klasa 5d tworzyła z materiałów o różnej fakturze ulubioną postać z lektury szkolnej, a klasy 6a i 6b wykonały projekt ekologiczny, wykorzystując grafikę komputerową. Prace oglądać można na wystawach na II piętrze. Zapraszamy! Katarzyna Wojtkiewicz [27.03.2024]

Uczniowie zajęć innowacyjnych "Kultura to nie bzdura" wykonali prace plastyczne inspirowane wystawą malarską p. PATRYCJI MROZIK. Twórczość artystki mogliśmy podziwiać w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie. Wystawa nosiła tytuł "Siła koloru" i wykorzystywała trendy zainicjowane przez kubistów. Katarzyna Wojtkiewicz [31.10.2023]

Etnodizajn to nurt we wzornictwie przemysłowym, który obejmuje nowoczesne przedmioty codziennego użytku inspirowane sztuka ludową. Prace wykorzystujące akcenty folklorystyczne przygotowali uczniowie z klasy 7 c i 7 d. Zapraszamy do oglądania! Katarzyna Wojtkiewicz [31.10.2023]

Jak zachować się bezpiecznie w trakcie letniego wypoczynku? Wiedzą to bardzo dobrze uczniowie z klas: 4d,5d i 6c,którzy na lekcjach plastyki wykonali plakaty dotyczące właściwych postaw w górach, nad morzem, w lesie,czy ulicy. Znają telefony alarmowe, znaki ostrzegawcze i zakazu,pamiętają również o bezpieczeństwie zwierząt. Wszystkim wypoczywającym koleżankom i kolegom życzą cudownej pogody,wspaniałych przygód i niezapomnianych wakacyjnych wrażeń! Katarzyna Wojtkiewicz [21.06.2023]

Prezentujemy prace wykonane przez uczniów klas V i VI, którzy na lekcjach plastyki poznawali rodzaje kompozycji oraz rozmawiali o malarstwie. Katarzyna Wojtkiewicz [16.05.2023]

Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych klas IV, V i VI. Wykorzystując materiały o różnej fakturze, uczniowie klas V tworzyli portrety ulubionych bohaterów literackich. Na pracach znaleźć można Białą Czarownicę, Aslana, Anię z Zielonego Wzgórza, Pinokia, pana Kleksa i wielu, wielu innych. Szóstoklasiści, poznając rodzaje perspektywy, przygotowali "Wieżowce" uwzględniające perspektywę pasową. Natomiast uczniowie kl. V uczyli się posługiwać węglem i stworzyli "Magiczne drzewa". Gratuluję pomysłów! Katarzyna Wojtkiewicz [08.02.2023]

Klasa 4 d przygotowała na plastyce prace pt. "Pożegnanie jesieni". Uczniowie poznali nową technikę- monotypię kolorową. Odbitki można oglądać na wystawie na korytarzu 2. piętra. Opiekun: Katarzyna Wojtkiewicz [05.12.2022]

Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych uczniów klas V. Inspiracją do ich wykonania była sztuka średniowieczna. Zapraszamy do oglądania. Opiekun: Katarzyna Wojtkiewicz [29.11.2022]

Klasa 4 d przygotowała natomiast wystawę pt. " Kochamy Polskę ". Biało-czerwone wytwory uczniowskiej działalności zawisły na korytarzu 2.piętra. Zapraszamy do oglądania. Opiekun: Katarzyna Wojtkiewicz [10.11.2022]

Uczniowie z kl.5c, 6c i 6d wykonali prace plastyczne nawiązujące do obejrzanej wystawy malarskiej P. Romana Wrześkiewicza, w której mieli okazję uczestniczyć, korzystając z gościnności Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie. Były to abstrakcje. Na lekcjach plastyki poznawali także dzieła światowych twórców. Ich prace stały się inspiracją dla młodzieży. Powstały niezwykłe, kolorowe i pomysłowe obrazy. Opiekun: Katarzyna Wojtkiewicz [10.11.2022]

Rok szkolny 2021/2022

W ramach zajęć plastyki uczniowie klas 7 po raz kolejny z ogromnym powodzeniem zrealizowali projekt "Obraz - fotografia, moja współczesna interpretacja". Projekt realizowali z użyciem rekwizytów, według własnego pomysłu. Niektórzy uczniowie zdecydowali się pokazać efekty swojej pracy na stronie szkoły. Należy podkreślić, iż nie była to wyłącznie praca odtwórcza ale zabawa formą, humorem. Praca w tej formie wymaga dużej odwagi, uczy również dystansu do siebie. Brawo!!! Opiekun: Monika Wolska [20.06.2022]

Wiosenne kwiaty, które zakwitły na tablicy szkolnej, zwabiły rój wielobarwnych motyli. Ich autorami są uczniowie klas czwartych. Na lekcjach plastyki poznali nową technikę -monotypię kolorową. Ćwiczyli również odbijanie namalowanych elementów wzdłuż osi symetrii. Powstały kolorowe, niezwykłe prace, które możemy podziwiać na korytarzu drugiego piętra. Zapraszamy! Katarzyna Wojtkiewicz [02.06.2022]

Uczniowie klas 7 omawiając kolejne kierunki w sztuce wkroczyli w świat lekko surrealistyczny. Dadaiści i surrealiści jako pierwsi tworzywem sztuki uczynili fotografię. Eksperymentowali z nowym medium, dzięki czemu wynaleźli fotokolaże, fotomontaże i fotogramy. Za pomocą fotokolaży artyści manifestowali swoje poglądy i poczucie humoru. Obejrzyjcie prace siódmoklasistów z lekkim przymrużeniem oka:) Opieka Monika Wolska [28.04.2022]

Uczniowie klas 7 na lekcjach plastyki wykonali prace w nurcie Ekspresjonizmu wzorując się na przedstawicielu tego kierunku. Powstały prace pt: "Krzyk" inspirowane twórczością Edvarda Muncha. Opieka Monika Wolska [28.04.2022]

Wiosenne inspiracje. Opiekun: p. Monika Wolska [07.04.2022]

Przyszła piękna zima biała, śnieg puszysty rozsypała... Ale tylko na pracach uczniów klas IV i V. Zimowa aura nas, niestety, nie rozpieszcza. Pejzaże w śnieżnej odsłonie możemy podziwiać na wystawie prac na szkolnym korytarzu. Obok biało - niebieskich dzieł znalazły się też "Magiczne drzewa", które uczniowie wykonali węglem i utrwalili...maminym lakierem do włosów lub fiksatywą. Opiekun: p. Katarzyna Wojtkiewicz [11.02.2022]

Prace uczniów z klasy V d wykonane na zajęciach plastyki. Wystawa prezentuje inicjały, które zostały wykonane po lekcjach poświęconych wiadomościom na temat sztuki średniowiecznej oraz geometryczne wycinanki rytmiczne. Opiekun: p. Katarzyna Wojtkiewicz [09.02.2022]

Uczniowie z klasy 5a i 5b na zajęciach plastyki zadbali o Mikołaja projektując mu ciepły sweter lub czapkę.🎄 Zobaczcie efekty🎄 opiekun Monika Wolska [22.12.2021]

Chociaż za oknem widać już pierwsze oznaki zimy, w budynku szkoły nadal panuje jeszcze jesienny klimat. Uczniowie klas IV na zajęciach plastyki wykonali techniką frotażu prace, na których znalazły się kolorowe liście. Uczniowie klasy Vc i Vd malowali jesienny park, używając tylko barw ciepłych lub tylko zimnych. Zapraszamy do obejrzenia wystawy. Opieka: p. Katarzyna Wojtkiewicz [02.12.2021]

WYRÓŻNIENIE w Konkursie Plastycznym „Twoja wymarzona podróż koleją” UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY – LENA KULESZA Z KLASY 5B Opieka: p. Monika Wolska [18.11.2021

„Czarny kwadrat na białym tle”, 1915 olej, płótno, Kazimierza Malewicza stał się inspiracją do twórczej wizji sztuki współczesnej uczniów klas 7. Zobaczcie sami… Opieka: p. Monika Wolska [08.11.2021]

Uczniowie klas czwartych na zajęciach plastyki wykonali prace do tematów: Wzburzone morze, Szalona fryzura i Trawy na wietrze. Wykorzystywali wyłącznie linie. Uczniowie z klasy V c i V d ćwiczyli tradycyjną sztukę turecką- malowanie na wodzie. Powstały pomysłowe prace, które można podziwiać na korytarzu II piętra. Opieka: p. Katarzyna Wojtkiewicz [03.11.2021]

Uczniowie klas 7 na zajęciach plastyki poznali nowe formy sztuki współczesnej, w tym asamblaż. Tematem przedstawionych prac była "Wystawa sklepowa" lub "Moje wspomnienie". Opiekun Monika Wolska [14.06.2021]

W klasach 7 na zajęciach plastyki inspirowaliśmy się neoplastycyzmem i pracami Mondiana. Efektem są nasze prace. Opiekun Monika Wolska [14.06.2021]

Uczniowie z klasy 4 a i 4 d stworzyli na lekcji plastyki kolaże, na których odnaleźć można: elementy architektoniczne, rośliny, zwierzęta, ludzi w ruchu oraz fragmenty krajobrazu. To pierwsza w Ich wykonaniu tego typu praca. Pomysły młodych twórców zaskakują, bawią i zdumiewają kreatywnością. Miłego oglądania! Katarzyna Wojtkiewicz [28.04.2021]

Na zajęciach plastyki uczennica klasy IV b - Lena Kulesza ujawniła swój talent. Zachęcamy do obejrzenia prac Waszej koleżanki, które powstały na lekcjach i w wolnej chwili w domu. Gratulujemy talentu i czekamy na nowe dzieła ! Nauczyciel plastyki Małgorzata Wierzbińska [19.04.2021]

Uczniowie klas 7 w ramach zajęć plastyki realizowali projekt "Między sztukami a epokami". Do działania zainspirowały nas organizacje kulturalne, w tym Muzeum Narodowe w Warszawie, które zachęcało do takiej akcji. Uczniowie odtwarzali wybrany przez siebie obraz według własnego pomysłu i zebranych rekwizytów. Zaplanowali stroje, tkaniny, fryzury oraz zadbali o charakteryzację i oświetlenie. Wyszło nam GENIALNIE!!! Pragnę pogratulować moim uczniom kreatywności oraz odwagi. PLASTYKA JEST OK:) Opiekun: Monika Wolska [12.04.2021]

Na plastyce w klasach 6 omówiliśmy Czym jest rysunek? Poznaliśmy różne techniki rysunkowe, w tym LAWOWANIE. Uczniowie przedstawili swoje prace stosując tusz rozwodniony wodą. Opiekun: p. Monika Wolska [08.04.2021]

Prezentujemy pisanki z greckim motywem, które gościły na świątecznych stołach uczniów z klasy 4 a i z klasy 4 d. Prace powstały w związku z omawianymi na lekcjach plastyki tematami: Sztuka starożytna i Zabytki sztuki starożytnej w muzeach. Opiekun: p. Katarzyna Wojtkiewicz [08.04.2021]

Technikę stosowaną w sztuce współczesnej przez dadaistów i surrealistów poznali uczniowie klas 7 i wykonali za pomocą KOLAŻU swoje prace. Zapraszamy do obejrzenia! Opiekun Monika Wolska [07.04.2021]

Na zajęciach plastyki uczniowie klasy 4 b i 4 c bawili się kolorami. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi powstały rysunki pisanek w barwach ciepłych i zimnych. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac i życzymy: ZDROWYCH, WESOŁYCH ŚWIĄT ! Opiekun - Małgorzata Wierzbińska [29.03.2021]

W klasach VI na zajęciach plastyki wraz z Panią Moniką Wolską zapoznaliśmy się z zasadmi PERSPEKTYWY. W perspektywie zbieżnej krok po kroku zaprojektowaliśmy pokój. W Perspektywie zbieżnej stworzyliśmy również kolorową, barwną "Aleję Drzew" - pastel olejny. Oto efekty naszej pracy:) [29.03.2021]

Uczniowie kl. VII d wykonali plakaty propagujące idee tolerancji. Najpierw jednak na lekcjach dyskutowali wraz z nauczycielką o powstaniu faszyzmu i nazizmu. Temat przewodni prac brzmiał: Nietolerancja i wykluczenie drogą do prześladowań i agresji. Dziękujemy za ciekawe pomysły i dzieła, które są dowodem na to, że o ważnych i trudnych sprawach można rozmawiać i uczyć się, wykorzystując niesztampowe metody. [29.03.2021]

Gdzieś bardzo daleko, na skraju Wyobraźni odnaleźć można cudowną krainę pełną niezwykłych postaci i pięknej przyrody. Mieszkają tu: skrzaty, mówiące zwierzęta, jednorożce, fauny, centaury, driady. Wszystkimi rządzi dobry i mądry Aslan. Niestety, zła Biała Czarownica pragnie odebrać mu władzę. Do Świata Fantazji prowadzą drzwi starej szafy. Uczniowie klasy IV a odnaleźli je w czasie lekcji języka polskiego w swoich domach. Spróbujcie i Wy! Opiekun: Katarzyna Wojtkiewicz [23.03.2021]

Uczniowie z klasy 4 a i klasy 4 d ćwiczyli malowanie węglem. Do wyboru mieli trzy tematy: Stado zwierząt, Niezwykłe miasto, Zaczarowany las. Powstały niezwykłe prace. [09.03.2021]

Uczniowie klasy VII d w myśl założeń międzynarodowego ruchu artystyczno- literackiego, który ukształtował się w sztuce w Europie i Stanach Zjednoczonych w 1915 roku, wykonali pod kierunkiem nauczycielki historii- p. Iwony Waszkiewicz prace plastyczne. Z połączenia absurdu, zabawy i dowcipu powstały ciekawe dadaistyczne obrazy. Gratulujemy pomysłowości ich twórcom! [05.03.2021]

KUBIZM - REWOLUCJA W FORMIE. W klasach 7 poznajemy sztukę nowoczesną. Podążając za kubistami stworzyliśmy prace ukazujące rzeczywistość jako układ geometrycznych kształtów. Przedstawiciel Kubizmu to znany wam wszystkim Pablo Picasso, on sam i jego obraz "Trzech muzyków" był dla nas inspiracją do tworzenia własnych prac. Opiekun: Monika Wolska [01.03.2021]

Zima w pracach plastycznych uczniów kl. 4 b i 4c - opieka: M. Wierzbińska [01.03.2021]

PEJZAŻ – ZIMOWE ODSŁONY malowane AKWARELĄ w interpretacji uczniów klas VI i VII. Opiekun: Monika Wolska [15.02.2021]