KOLOROWA GALERIA – PRACE NASZYCH UCZNIÓW

Uczniowie z klasy 5a i 5b na zajęciach plastyki zadbali o Mikołaja projektując mu ciepły sweter lub czapkę.🎄 Zobaczcie efekty🎄 opiekun Monika Wolska [22.12.2021]

Chociaż za oknem widać już pierwsze oznaki zimy, w budynku szkoły nadal panuje jeszcze jesienny klimat. Uczniowie klas IV na zajęciach plastyki wykonali techniką frotażu prace, na których znalazły się kolorowe liście. Uczniowie klasy Vc i Vd malowali jesienny park, używając tylko barw ciepłych lub tylko zimnych. Zapraszamy do obejrzenia wystawy. Opieka: p. Katarzyna Wojtkiewicz [02.12.2021]

WYRÓŻNIENIE w Konkursie Plastycznym „Twoja wymarzona podróż koleją” UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY – LENA KULESZA Z KLASY 5B Opieka: p. Monika Wolska [18.11.2021

„Czarny kwadrat na białym tle”, 1915 olej, płótno, Kazimierza Malewicza stał się inspiracją do twórczej wizji sztuki współczesnej uczniów klas 7. Zobaczcie sami… Opieka: p. Monika Wolska [08.11.2021]

Uczniowie klas czwartych na zajęciach plastyki wykonali prace do tematów: Wzburzone morze, Szalona fryzura i Trawy na wietrze. Wykorzystywali wyłącznie linie. Uczniowie z klasy V c i V d ćwiczyli tradycyjną sztukę turecką- malowanie na wodzie. Powstały pomysłowe prace, które można podziwiać na korytarzu II piętra. Opieka: p. Katarzyna Wojtkiewicz [03.11.2021]

Uczniowie klas 7 na zajęciach plastyki poznali nowe formy sztuki współczesnej, w tym asamblaż. Tematem przedstawionych prac była "Wystawa sklepowa" lub "Moje wspomnienie". Opiekun Monika Wolska [14.06.2021]

W klasach 7 na zajęciach plastyki inspirowaliśmy się neoplastycyzmem i pracami Mondiana. Efektem są nasze prace. Opiekun Monika Wolska [14.06.2021]

Uczniowie z klasy 4 a i 4 d stworzyli na lekcji plastyki kolaże, na których odnaleźć można: elementy architektoniczne, rośliny, zwierzęta, ludzi w ruchu oraz fragmenty krajobrazu. To pierwsza w Ich wykonaniu tego typu praca. Pomysły młodych twórców zaskakują, bawią i zdumiewają kreatywnością. Miłego oglądania! Katarzyna Wojtkiewicz [28.04.2021]

Na zajęciach plastyki uczennica klasy IV b - Lena Kulesza ujawniła swój talent. Zachęcamy do obejrzenia prac Waszej koleżanki, które powstały na lekcjach i w wolnej chwili w domu. Gratulujemy talentu i czekamy na nowe dzieła ! Nauczyciel plastyki Małgorzata Wierzbińska [19.04.2021]

Uczniowie klas 7 w ramach zajęć plastyki realizowali projekt "Między sztukami a epokami". Do działania zainspirowały nas organizacje kulturalne, w tym Muzeum Narodowe w Warszawie, które zachęcało do takiej akcji. Uczniowie odtwarzali wybrany przez siebie obraz według własnego pomysłu i zebranych rekwizytów. Zaplanowali stroje, tkaniny, fryzury oraz zadbali o charakteryzację i oświetlenie. Wyszło nam GENIALNIE!!! Pragnę pogratulować moim uczniom kreatywności oraz odwagi. PLASTYKA JEST OK:) Opiekun: Monika Wolska [12.04.2021]

Na plastyce w klasach 6 omówiliśmy Czym jest rysunek? Poznaliśmy różne techniki rysunkowe, w tym LAWOWANIE. Uczniowie przedstawili swoje prace stosując tusz rozwodniony wodą. Opiekun: p. Monika Wolska [08.04.2021]

Prezentujemy pisanki z greckim motywem, które gościły na świątecznych stołach uczniów z klasy 4 a i z klasy 4 d. Prace powstały w związku z omawianymi na lekcjach plastyki tematami: Sztuka starożytna i Zabytki sztuki starożytnej w muzeach. Opiekun: p. Katarzyna Wojtkiewicz [08.04.2021]

Technikę stosowaną w sztuce współczesnej przez dadaistów i surrealistów poznali uczniowie klas 7 i wykonali za pomocą KOLAŻU swoje prace. Zapraszamy do obejrzenia! Opiekun Monika Wolska [07.04.2021]

Na zajęciach plastyki uczniowie klasy 4 b i 4 c bawili się kolorami. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi powstały rysunki pisanek w barwach ciepłych i zimnych. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac i życzymy: ZDROWYCH, WESOŁYCH ŚWIĄT ! Opiekun - Małgorzata Wierzbińska [29.03.2021]

W klasach VI na zajęciach plastyki wraz z Panią Moniką Wolską zapoznaliśmy się z zasadmi PERSPEKTYWY. W perspektywie zbieżnej krok po kroku zaprojektowaliśmy pokój. W Perspektywie zbieżnej stworzyliśmy również kolorową, barwną "Aleję Drzew" - pastel olejny. Oto efekty naszej pracy:) [29.03.2021]

Uczniowie kl. VII d wykonali plakaty propagujące idee tolerancji. Najpierw jednak na lekcjach dyskutowali wraz z nauczycielką o powstaniu faszyzmu i nazizmu. Temat przewodni prac brzmiał: Nietolerancja i wykluczenie drogą do prześladowań i agresji. Dziękujemy za ciekawe pomysły i dzieła, które są dowodem na to, że o ważnych i trudnych sprawach można rozmawiać i uczyć się, wykorzystując niesztampowe metody. [29.03.2021]

Gdzieś bardzo daleko, na skraju Wyobraźni odnaleźć można cudowną krainę pełną niezwykłych postaci i pięknej przyrody. Mieszkają tu: skrzaty, mówiące zwierzęta, jednorożce, fauny, centaury, driady. Wszystkimi rządzi dobry i mądry Aslan. Niestety, zła Biała Czarownica pragnie odebrać mu władzę. Do Świata Fantazji prowadzą drzwi starej szafy. Uczniowie klasy IV a odnaleźli je w czasie lekcji języka polskiego w swoich domach. Spróbujcie i Wy! Opiekun: Katarzyna Wojtkiewicz [23.03.2021]

Uczniowie z klasy 4 a i klasy 4 d ćwiczyli malowanie węglem. Do wyboru mieli trzy tematy: Stado zwierząt, Niezwykłe miasto, Zaczarowany las. Powstały niezwykłe prace. [09.03.2021]

Uczniowie klasy VII d w myśl założeń międzynarodowego ruchu artystyczno- literackiego, który ukształtował się w sztuce w Europie i Stanach Zjednoczonych w 1915 roku, wykonali pod kierunkiem nauczycielki historii- p. Iwony Waszkiewicz prace plastyczne. Z połączenia absurdu, zabawy i dowcipu powstały ciekawe dadaistyczne obrazy. Gratulujemy pomysłowości ich twórcom! [05.03.2021]

KUBIZM - REWOLUCJA W FORMIE. W klasach 7 poznajemy sztukę nowoczesną. Podążając za kubistami stworzyliśmy prace ukazujące rzeczywistość jako układ geometrycznych kształtów. Przedstawiciel Kubizmu to znany wam wszystkim Pablo Picasso, on sam i jego obraz "Trzech muzyków" był dla nas inspiracją do tworzenia własnych prac. Opiekun: Monika Wolska [01.03.2021]

Zima w pracach plastycznych uczniów kl. 4 b i 4c - opieka: M. Wierzbińska [01.03.2021]

PEJZAŻ – ZIMOWE ODSŁONY malowane AKWARELĄ w interpretacji uczniów klas VI i VII. Opiekun: Monika Wolska [15.02.2021]