Zajęcia kreatywne

Kreatywność ożywia martwe rzeczy, a wyobraźnia to jej nieodłączny element. To właśnie ona odróżnia istotę ludzką od innych gatunków stąpających po ziemi. Jesteśmy twórcami, bo natura obdarzyła człowieka, a dokładniej jego mózg niezwykłą zdolnością do tworzenia nowych rzeczy. Współczesne zajęcia rozwijające kreatywność, to najprościej mówiąc lekcje, których głównym celem jest ćwiczenie umiejętności myślenia twórczego.

"Splątani radością kreatywnego tworzenia"- zajęcia teatralno-filmowe, rozwijające zdolności artystyczne. Uczniowie Naszej Szkoły w trakcie całego cyklu zajęć uczą się wrażliwości artystycznej, odpowiedzialności, rozwijają umiejętności komunikacyjne, przełamują tremę i otwierają się na nowe doświadczenia. Towarzyszy Im zabawa, bez której nie ma prawdziwej pasji. Priorytetem jest praca grupowa. To ona umożliwia uczniom tworzenie wszystkich elementów widowiska i wspólne przeżywanie etapów pracy. Uczniowie poznają pracę scenografa, choreografa, reżysera oraz wszystkich osób pracujących nad spektaklem i filmem. Przygotowują scenariusz filmowy, tworzą hasła i piosenki, układają choreografię. Biorą udział w ćwiczeniach związanych z pantomimą i dramą. Wykonują ćwiczenia dykcyjne, oddechowe i pracują nad ekspresją. Młodzi artyści spontanicznie wymyślają historię z jednoczesnym dopasowaniem do niej barwy głosu. Dziękujemy p. Dariuszowi Suchanowi, który wspiera technicznie nasze działania i udziela cennych wskazówek. Wspólnie przygotowujemy...ciii...🙂 To będzie świąteczna niespodzianka.
Przygotowała: Anna Marciniak [01.12.2022]
Są i modele atomów wykonane przez uczniów uczestniczących w zajęciach kreatywnych z chemii 👏
Przeprowadziła: Monika Pawluś [24.11.2022]
Co nowego na zajęciach kreatywnych z plastyki? Nadal kreatywnie i w przyjaznej, artystycznej atmosferze. Tworzymy prace, brudzimy się jak prawdziwi artyści i czerpiemy z tego radość. To fantastyczna forma relaksu:)
Przeprowadziła: Monika Wolska [23.11.2022]
Zajęcia kreatywne z plastyki to moc tworzenia, to zabawa i energia. Warto zanurzyć się w tej nadzwyczajnej energii płynącej z prezentowanych dzieł, zachwycić się śmiałymi i zaskakującymi zestawieniami barw, które są nośnikami dziecięcych emocji. To w nich jest najwyraźniej widoczna szczera i naturalna radość tworzenia. Zachęcamy do podziwiania! Uczestnicy zajęć kreatywnych i opiekun P. Monika Wolska
Przeprowadziła: Monika Wolska [04.11.2022]
Na zajęciach kreatywnych z chemii uczniowie rozwijają swoje zainteresowania. W sposób twórczy i kreatywny poznają substancje i przemiany, jakim substancje te ulegają. Na jednych z zajęć ósmoklasiści ,,zbudowali wieże gęstości”. Najpierw przypomnieli sobie pojęcie gęstości, następnie zaprojektowali i wykonali swoje ,,wieże” przy użyciu substancji z życia codziennego (m. in. mleko, olej, miód…). W efekcie powstały różnokolorowe ,,cuda”. Na ostatnich zajęciach uczniowie zaczęli budować modele atomów. Na efekty musimy jeszcze poczekać. Zajęcia kreatywne z chemii przynoszą wszystkim wiele radości 🙂
Przeprowadziła: Monika Pawluś [31.10.2022]
Na zajęciach kreatywnych z biologii dużo się dzieje. Uczniowie klas VI obserwowali i rozpoznawali obiekty przyrodnicze w terenie. Podczas takich zajęć uczyli się prawidłowo wykorzystywać lornetki, lupy i kompasy. Poznając podstawy mikrobiologii sporządzali preparaty mikroskopowe z pobranych przez siebie próbek i oglądali je pod mikroskopami. Uwiecznili to, co zaobserwowali na zdjęciach. W ramach promocji zdrowia nauczyli się przyrządzać zdrowe przekąski z produktów pozbawionych konserwantów i barwników. Potem wzajemnie je próbowali. Było zdrowo i kolorowo. W ten sposób uczniowie klas VI powoli odkrywają tajemnice biologii angażując do tego swój potencjał i kreatywność. Czekamy na dalsze pomysły.
Przeprowadziła: Anna Żelskowska [28.10.2022]

Podczas zajęć kreatywnych z plastyki uczniowie na świeżym powietrzu wykonali mandale z darów natury. Zobaczcie efekty naszej pracy!!!

Przeprowadziła: Monika Wolska [06.10.2022]