Zajęcia techniczne

Uczniowie pracując w grupach konstruowali proste zestawy elektroniczne. Zaczęli od prostych projektów, które miały na celu pokazać :

– jak włączyć (ON) i wyłączyć (OFF) energię el. za pomocą przełącznika;
– jak elektronika używa się do napędu silnika prądem stałym;
– jak może dźwięk włączyć  elektroniczne urządzenie;
– połączenie oporu i diody LED tak, żeby świeciła. 
Każde udane skonstruowanie projektu wywołało u uczniów dużo radość i satysfakcji 🙂
Przeprowadziła: Monika Pawluś [31.03.2023]

Uczniowie klas 6 korzystają z zestawów LEGO oraz długopisów 3D.

Przeprowadził: Jacek Graczyk [03.01.2023]

6c korzysta z  długopisów 3D.

Przeprowadził: Jacek Graczyk [16.12.2022]

Okres przedświąteczny u nas na zajęciach technicznych tez jest pracowity. Powstają kolejne ozdoby świąteczne wykonywane za pomocą długopisów 3D.

Przeprowadziła: Monika Pawluś [06.12.2022]

Pierwsze koty za płoty 

Dzisiaj na zajęciach technicznych poszły w ruch długopisy 3D. Uczniowie z kl. 5a w grupach zapoznali się z działaniem długopisów  i następnie próbowali zrobić ozdoby świąteczne. Niektórym już się udało 🙂
Przeprowadziła: Monika Pawluś [06.12.2022]

W tym tygodniu uczniowie zakończyli prace związane z wykonaniem pokrowca na telefon. Dzięki ,,Pracowni robótek ręcznych” pozyskanej w ramach programu Laboratoria Przyszłości dzieci korzystały z róznokolorowych nici, igieł, obcinaczek do nici, miarki krawieckiej, nożyczek oraz metalowego naparstka. W efekcie powstały różnokolorowe i ciekawie zdobione pokrowce na telefon. 

Teraz już telefony będą bezpieczne 🙂
Przeprowadziła: Monika Pawluś [02.12.2022]

Młodzi projektanci z klas piątych 

Uczniowie z klas 5a i 5b wcielili się w projektantów mody. W zespołach zaprojektowali ubrania na wybrane okazje. Pojawiły się m.in. stroje wizytowe, sportowe, na spotkania w gronie rówieśników. Prace możemy obejrzeć na szkolnym korytarzu i w galerii poniżej. 
Przeprowadziła: Monika Pawluś [29.11.2022]

W tym tygodniu klasy piąte wzięły w ręce igły i nitki – otrzymane w ramach projektu: Laboratorium przyszłości. Klasy 5a i 5b poznały rodzaje ściegów i zaczęły uczyć sie ich wyszywać.  Zaś uczniowie z klasy 5c uczyli sie przyszywać guziki. W każdej klasie zanim przystąpiono do pracy praktycznej, uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa na stanowisku pracy ręcznej. 

Przeprowadziła: Monika Pawluś [27.10.2022]

Jesienne obrazki w wykonaniu klas piątych.

Uczniowie piątych klas robią jesienne obrazki w nowo powstałej pracowni technicznej. Sala została w całości wyposażona, dzięki udziałowi szkoły w projekcie: Laboratoria przyszłości. Uczniowie wchodząc pierwszy raz do sali byli zachwyceni i dało się usłyszeć głośne: ,,Wow”, wszystko to za sprawa nowych ławek, regulowanych krzeseł i wszystkich nowych pomocy dydaktycznych.
Przeprowadziła: Monika Pawluś [21.10.2022]
logo-Laboratoria_Przyszłości