Zajęcia techniczne

W tym tygodniu uczniowie zakończyli prace związane z wykonaniem pokrowca na telefon. Dzięki ,,Pracowni robótek ręcznych” pozyskanej w ramach programu Laboratoria Przyszłości dzieci korzystały z róznokolorowych nici, igieł, obcinaczek do nici, miarki krawieckiej, nożyczek oraz metalowego naparstka. W efekcie powstały różnokolorowe i ciekawie zdobione pokrowce na telefon. 

Teraz już telefony będą bezpieczne 🙂
Przeprowadziła: Monika Pawluś [02.12.2022]

Młodzi projektanci z klas piątych 

Uczniowie z klas 5a i 5b wcielili się w projektantów mody. W zespołach zaprojektowali ubrania na wybrane okazje. Pojawiły się m.in. stroje wizytowe, sportowe, na spotkania w gronie rówieśników. Prace możemy obejrzeć na szkolnym korytarzu i w galerii poniżej. 
Przeprowadziła: Monika Pawluś [29.11.2022]

W tym tygodniu klasy piąte wzięły w ręce igły i nitki – otrzymane w ramach projektu: Laboratorium przyszłości. Klasy 5a i 5b poznały rodzaje ściegów i zaczęły uczyć sie ich wyszywać.  Zaś uczniowie z klasy 5c uczyli sie przyszywać guziki. W każdej klasie zanim przystąpiono do pracy praktycznej, uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa na stanowisku pracy ręcznej. 

Przeprowadziła: Monika Pawluś [27.10.2022]

Jesienne obrazki w wykonaniu klas piątych.

Uczniowie piątych klas robią jesienne obrazki w nowo powstałej pracowni technicznej. Sala została w całości wyposażona, dzięki udziałowi szkoły w projekcie: Laboratoria przyszłości. Uczniowie wchodząc pierwszy raz do sali byli zachwyceni i dało się usłyszeć głośne: ,,Wow”, wszystko to za sprawa nowych ławek, regulowanych krzeseł i wszystkich nowych pomocy dydaktycznych.
Przeprowadziła: Monika Pawluś [21.10.2022]
logo-Laboratoria_Przyszłości