Zajęcia informatyczne

Najlepszy projekt 3D - Aleksandra Matusiak klasa IV d

Jak robić dobre zdjęcia? 

W dzisiejszych czasach niemal każdy ma dostęp do aparatów fotograficznych. Nie wszyscy jednak znają podstawowe zasady kompozycji zdjęcia, które pomagają w dobrym uchwyceniu tematu. 25 listopada na lekcji informatyki w klasie VII omówiliśmy m.in.
– regułę trójpodziału,
– dobre oświetlenie,
– linie na zdjęciach.

Przycinanie czy poprawa kontrastu, jasności i bilansu kolorów to funkcje dostępne w bardzo prostych programach graficznych, które będziemy już wkrótce poznawać.

Zajęcia prowadził: Dariusz Suchan

Poznajemy budowę i zasadę działania drukarki 3D. 

Podczas tej lekcji uczniowie klas czwartych zapoznali się z podstawowymi informacjami dotyczącymi drukarki 3D. Odkryli najważniejsze jej elementy, a na podstawie obserwacji, wyjaśniali również ich działanie.

Zajęcia prowadził: Dariusz Suchan

logo-Laboratoria_Przyszłości