Sprzątanie świata

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystego otoczenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

W  bieżącym roku przypada 30. finał ogólnopolskiej akcji “Sprzątania Świata”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. W dniach 18 – 22 września uczniowie klas: IIIc, IVa, IVc, IVd, Va, VIb, VIc i VIIc wraz z wychowawcami przyłączyli się do udziału w sprzątaniu naszej planety.

Wyposażeni w jednorazowe rękawiczki oraz różnokolorowe worki z zapałem zbierali i segregowali „ śmieciowe trofea”. W promieniach wrześniowego słońca robota szła szybko i przyjemnie. Zebrane śmieci zostały oczywiście wrzucone do odpowiednich pojemników. Moc akcji “Sprzątanie świata” łączy nas z naturą i ze sobą nawzajem.  Pamiętajmy jednak, aby dbać o środowisko każdego dnia, nie tylko w czasie akcji.

Zapraszamy do udziału w akcji w następnej edycji.
My będziemy na pewno.

Koordynator akcji – A. Żelaskowska

Loading

Post Author: Dario