#SprzątamyDlaPolski

Inicjatywa #SprzątamyDlaPolski z edycji na edycję cieszy się coraz większym zainteresowaniem – we wszystkich odsłonach w sumie udział wzięło już ponad milion uczestników ze wszystkich regionów w całej Polsce.

W środę, 4 października 2023 roku odbyła się kolejna, VI już edycja ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W tym roku do akcji przystąpili uczniowie klasy VIIc wraz z wychowawczynią panią Anną Żelaskowską. Na sprzątanie terenu w okolicy szkoły uczniowie wyruszyli dzień później, czyli 5 października. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki zbierali papier, szkło i plastik. Udział w akcji uwrażliwia młodzież na poszanowanie przyrody i walkę ze śmieciami.

W następnej edycji też weźmiemy udział.

Przygotowała: Anna Żelaskowska