Spotkanie z doradcą zawodowym Urzędu Pracy w Ozorkowie

Uczniowie klas siódmych i ósmych, wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym Urzędu Pracy w Ozorkowie, który jest filią Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu Panią Wiolettą Michalak. Celem spotkania, była ocena istniejących możliwości na lokalnym rynku pracy, zapoznanie z formami pomocy jakich udziela Urząd Pracy osobom poszukującym zatrudnienia.
Uczniowie dowiedzieli się, jakie warunki należy spełnić, aby zarejestrować się jako osoba bezrobotna, na czym polega pozyskiwanie ofert pracy oraz inicjowanie i organizacja kontaktów bezrobotnych i poszukujących pracy z pracodawcami. Uzyskali również informację o przysługujących osobom bezrobotnym prawach i obowiązkach oraz o możliwości organizacji szkoleń, kursów  i różnego rodzaju projektów dla osób bezrobotnych.

Szkolny doradca zawodowy: Natalia Olczak