Ślubowanie Klas Pierwszych

„Ślubuję być dobrym Polakiem.
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły…”

– słowa przysięgi dumnie wybrzmiały w murach naszej szkoły podczas prowadzonej przez p. Iwonę Janiszewską uroczystości Ślubowania klas pierwszych.

Fotorelacja

3 października 2019 r. pierwszoklasiści zdali swój pierwszy egzamin – egzamin  na prawdziwego ucznia. W obecności rodziców, wychowawczyń, pań dyrektor oraz zaproszonych gości wykazali się znajomością symboli narodowych, pełnej – wcale niełatwej – nazwy szkoły, „Katechizmu polskiego dziecka”, pór roku, zasad bezpieczeństwa na drodze, jak również uczniowskiego szkolnego niezbędnika. Każda z czterech klas zaprezentowała wspólną recytację wiersza. Maluchy zaśpiewały też kilka piosenek. Udowodniły tym samym, że zasługują na miano ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie. Pani dyrektor Małgorzata Syncerek zaskoczyła pierwszaków wzorową znajomością ich klasowych maskotek. Obiecała też dzieciom czułą i serdeczną opiekę z własnej strony. Po tych zapewnieniach dzieci złożyły uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, zaś ich starsi koledzy i koleżanki z Samorządu Szkolnego dokonali aktu pasowania na ucznia.

Pierwszoklasiści otrzymali tego dnia piękne prezenty: dyplomy od p. burmistrza i od rodziców zakładki przygotowane przez uczniów klas trzecich oraz słodkie upominki od pań dyrektor i wychowawczyń z przedszkoli. Każda z klas otrzymała także przygotowane przez p. Annę Kwiatos szkolne tarcze, które będą zdobić ich sale przez cały rok, a następnie zostaną przekazane młodszym kolegom, zapoczątkowując tym samym piękną tradycję.     

Fot. Dariusz Suchan, opracowała: Marta Hawro

Loading

Post Author: Dario