Ostatki

Tradycji stało się zadość!

Ostatni dzień karnawału od dawna obchodzono w Polsce hucznie i wesoło. Tego dnia w wielu regionach kraju od domu do domu wędrowali przebierańcy. Była to atrakcja, która zaganiała wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy.

W SP nr 2 w Ozorkowie kultywujemy zwyczaje. W ostatki nasza szkoła zapełniła się postaciami z bajek i przedstawicielami różnych zawodów.

Jakby tego było mało, wesoła gromadka dorosłych przebierańców udała się z wizytą do Władz Miasta i Przyjaciół placówki. „Zagraniczni” goście (szejk o niewiadomym nazwisku i towarzyszący mu tajemniczy nieznajomy) odwiedzili Urząd Miasta, cukiernię “Piotruś” i sklep “Słodycze u Rycha”.

Wszędzie przyjęto ich ciepło, życzliwie i z sympatią. Od nikogo nie wyszli też z pustymi rękoma! Niczym Trzej Królowie do szkoły powrócili z licznymi darami. Jesteśmy wdzięczni za pieniążki na potrzeby placówki, słodycze dla uczniów i inne suweniry.

Na zdjęciach z Panem Burmistrzem Jackiem Sochą, Panią Naczelnik Dominiką Bakalarz, Panem Sekretarzem Mariuszem Ostrowskim, Panią Skarbnik Mirosławą Piotrowską i z Panem Marcinem Michalakiem.

Wszystkim naszym Przyjaciołom, z przymrużeniem oka, dedykujemy słowa staropolskiej przyśpiewki:
„Przyszliśmy tu na ostatki,
Ni ma ojca ani matki.
Ojciec chory matka chora,
Dejta ludzie na doktora.
Przyszliśmy tu na ostatki.
Nie ma ojca ani matki.
Żeby ojciec z matką żyli,
To by pączków nasmażyli.
Dajcie pączka na widelec,
Bo już jutro jest popielec.”

W NASZEJ SZKOLE WESOŁO OBCHODZILIŚMY OSTATKI.
Kto był przebrany – nie był pytany:). Podczas długich przerw wesoło bawiliśmy się w rytm muzyki.
Karnawał, karnawał!

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

Bal maskowy, bal maskowy
Jest naprawdę pomysłowy,
Można przebrać się za jeża,
Krasnoludka lub rycerza.

Wszędzie sami przebierańcy,
Zorro w czarnej masce tańczy,
I Smerfetka razem z nim,
Nie wiadomo, kto jest kim…

W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.