Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16  listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji na lekcjach zostały poruszone tematy związane z różnymi obliczami tolerancji, jej przejawami lub jej brakiem.

Klasa III d włączyła się w sposób szczególny w ten dzień. W wyniku refleksji, wymiany poglądów, powstały przepiękne prace w wykonaniu uczniów tej klasy.

,,Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”

Loading

Post Author: Dario