ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

to dzień, który powinien pobudzić do refleksji każdego mieszkańca naszej planety. 
To święto naszego domu, którym jest Ziemia. To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że o wspaniałe dary przyrody trzeba dbać – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.


 Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel podczas, którego uczniowie przybliżyli nam problemy dotyczące zagrożeń naszej planety. Przypomnieli, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi. Młodzi artyści podkreślili, że najlepszym prezentem dla Ziemi jest nasza codzienna troska – dokręcony kran, segregacja śmieci, odpowiednie zachowanie się w lesie i na łące. Występy uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej. 

Dziękujemy za uwagę klasa III b i III d

Loading

Post Author: Dario