Spotkanie z Leśnikiem w Przedszkolu Miejskim nr 4

17 listopada uczniowie klasy V d wraz z wychowawcą p. Damianem Kaźmierczakiem odwiedzili przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4.

Tego dnia zostaliśmy zaproszeni na odbywające się w przedszkolu warsztaty pt. Od nasionka do drzewa – czyli jak rośnie las prowadzone przez jednego z pracowników Lasów Państwowych Nadleśnictwa Grotniki.

Podczas zajęć rozpoznawaliśmy pospolite rodzaje drzew występujące w lasach naszej okolicy, ponadto dowiedzieliśmy się w jaki sposób drzewa rosną i rozwijają się, jak należy o nie dbać i je pielęgnować oraz na czym polega praca leśniczego. Po prelekcji wszyscy udaliśmy się na skwer przedszkolny, aby wspólnie zasadzić sadzonkę buka. Pani Leśnik wyjaśniła wszystkim, jak należy tego dokonać. Na zakończenie warsztatów otrzymaliśmy sadzonki oraz książkę pt. Pomniki przyrody i inne formy ochrony przyrody w lasach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, która wzbogaciła naszą biblioteczkę klasową. Ponadto każdy z nas dostał broszurkę dotyczącą wybranych organizmów żyjących w lasach naszej okolicy.

Na pożegnanie podziękowaliśmy gospodarzom za zaproszenie. Po powrocie do szkoły zasadziliśmy otrzymane sadzonki buka w naszym ogródku przyszkolnym. Tego dnia utrwaliliśmy swoją wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody w klasie 4, ale również poznaliśmy wiele nowych wiadomości i ciekawostek o lesie oraz roślinach, które w nim występują.

Uczniowie klasy V d

Przygotował: Damian Kaźmierczak

Loading

Post Author: Dario