Poland and France – friends

         W październiku część klasy 7c rozpoczęła międzynarodowy projekt eTwinning „Poland and France – friends” – „Polska i Francja – przyjaciele”.  Celem projektu jest nawiązanie współpracy z wybraną szkołą za granicą. Nasza szkoła partnerska znajduje się w miejscowości Ingersheim we Francji i nazywa się College Lazare de Schwendi
Każdy uczeń ma przydzielonego ucznia ze szkoły partnerskiej, z którym nawiązał znajomość. Jesteśmy już po pierwszych wysłanych paczkach. Udało się nam wysłać pierwsze listy napisane oczywiście po angielsku, zdjęcie z dnia języków obcych oraz małą niespodziankę. Otrzymaliśmy także od francuskich znajomych filmiki, dzięki którym mogliśmy ich bliżej poznać i zobaczyć jak wyglądają.

         Obecnie klasa 7c szykuje świąteczną paczkę dla nowych przyjaciół z zagranicy z kartkami świątecznymi . Przed nami  również nagrywanie filmu o naszej szkole oraz spotkanie online z nowymi przyjaciółmi z zagranicy. Oczywiście wszystko w języku angielskim. To dzięki takim projektom mamy szansę pokazania uczniom jak ważna jest nauka języka obcego i jak wiele dróg otwiera przed nami. To dzięki znajomości języka obcego możemy mieć przyjaciół na całym świecie.

Przygotowała: Martyna Zemła

Loading

Post Author: Dario