Lekcja języka polskiego

“Przyjaźń to coś, czego nie nauczą cię w szkole, ale jeśli nie nauczyłeś,czym jest przyjaźń,to niczego się nie nauczyłeś.”

Muhammad Ali

Słowa znanego sportowca stały się mottem lekcji języka polskiego w klasie IV a. Przyjaźni nie da się nauczyć na lekcji, ale powinno się o niej mówić, wskazywać jej zalety, wielką wartość, która wzbogaca życie człowieka.

Uczniowie klasy IV a przygotowali piękną, “przyjazną”lekcję. Odegrali scenkę do wiersza Ignacego Krasickiego-“Przyjaciele”, przygotowali Poradnik Przyjaciela, plakat promujący przyjaźń, redagowali zdania z “przyjacielskimi słówkami” oraz prezentowali książki ze szkolnej biblioteki, w których poruszono problem przyjaźni. Zgodnie pracowali w grupach, zacieśniając w ten sposób relacje rówieśnicze. To była naprawdę miła, przyjazna lekcja!

Katarzyna Wojtkiewicz

Loading

Post Author: Dario