Dzień kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki– święto zabawy, kreatywności i odwagi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Uczniom zaangażowanym w działania związane z Międzynarodowym Dniem Kropki. W akcji wzięli udział: kl. 4 c- p. A. Świecka, kl. 6 a- p. M. Wolska, kl. 5 a- p. K. Wojtkiewicz, kl. 4 d- p. D. Kaźmierczak, kl. 3 b- p. P. Szaciłowska, kl. 3 c- p. M. Bielawska, kl. 2 b- p. V. Zakrzewska, kl. 2 c – A. Danecka i M. Dobrowolska, kl. 7 a- p. M. Wolska, kl. 4 a,b,c,d, kl. 5 c, d, kl. 8 b, 8 d- p. K. Wojtkiewicz oraz M. Wierzbińska- kl. 7 a,d i 4 b. U. Kubacka- 5 d, 8a, 8b, 7b.
Zapraszamy na kolejne relacje z tego wydarzenia. Kolejne Święto Kropki już za rok!

          A skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

               Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a.

15 września w czasie przerw  przy tablicy Samorządu Uczniowskiego wystawiona była pełna kropek fotoramka, przy której mogliście zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na lekcji języka polskiego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki, klasa IV C przygotowała plakat, którego motywem przewodnim były ten jakże ważny znak interpunkcyjny. Uczniowie pogłębiali wiedzę na temat zasad pisowni wyrazów wielką literą, mieli również okazję rozwinąć swoją kreatywność i przenieść na brystol najważniejsze informacje za pomocną prostej formy graficznej. Dzieci  z zaangażowaniem wykonały  powierzone zadanie i  były zadowolone z efektów swojej wspólnej pracy.

Klasa I c

Uczniowie z klas: 4 a,b,c,d, 5 c,d na zajęciach plastyki wykonali prace z kropką w roli głównej. Niektóre nich możemy oglądać na wystawie szkolnej na korytarzu drugiego piętra. 

Klasa 6 a

Klasa 5 a

Klasa 4 d

Klasa 3 b

Klasa 3 c

Klasa 2 b

Wykonaliśmy ekologiczny rysunek metodą kropki, ponieważ we wrześniu jest akcja Sprzątania Świata. My też dbamy o czystość naszej planety. Na zakupy chodzimy z torbą płócienną, aby ograniczyć wyrzucanie “foliówek”. Ponadto świetnie się bawiliśmy wykonując ten rysunek, a że lubimy kropki to mamy je też na naszych strojach.

Klasa 7 a

Klasy 8b i 8d na zajęciach kreatywnych obejrzały film pt. “The Dot” i chwaliły się swoimi talentami. Uczestniczyły też w dyktandzie graficznym, ćwicząc swoją uwagę i spostrzegawczość. Na języku polskim uczniowie przypomnieli zastosowanie znaków interpunkcyjnych, w których odnaleźć można kropkę i wykonali szereg ćwiczeń związanych z tym zagadnieniem.

Życzymy wielu pomysłów i miłej zabawy. Na tym koniec…i kropka!

Z pozdrowieniami: Monika Wolska, Katarzyna Wojtkiewicz, Otylka i Julka z klasy 8d.

Loading

Post Author: Dario