Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu to największa doroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. W tym roku DBI wypadł 7 lutego, ale obchody w naszej szkole trwały ponad miesiąc.
Uczniowie na lekcjach informatyki poznali i pogłębili wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa młodych internautów.

Nasza szkoła, jak co roku, zarejestrowała swoją inicjatywę na stronie DBI.pl i pod kierunkiem pana Dariusza Suchana przeprowadza różnego rodzaju akcje. Jedną z nich było przygotowanie innowacyjnej i kreatywnej pracy plastycznej wykonanej odręcznie na kartonie lub techniką cyfrową, związanej z bezpieczeństwem w Internecie.

W konkursie DBI 2023 wzięło udział ponad 80 uczniów, poniżej prezentujemy wyróżnione prace.

Wszystkie wyróżnione prace można podziwiać na holu II piętra koło pracowni komputerowej 218

Również uczniowie klas ósmych włączyli się do obchodów i na lekcjach informatyki przygotowywali prezentacje grupowe w programie Canva. Poruszyli w nich bardzo ważne tematy.
Zapraszamy do obejrzenia efektów ich pracy:

Klasa 8a – “Jak radzić sobie z cyberprzemocą”

Klasa 8b – “STOP FAKE NEWS”

Klasa 8c gr. I – “Jak postępować w przypadku cyberprzemocy”

Klasa 8c gr. II – “Poznaj zasady bezpiecznego Internetu”

Klasa 8d gr. I – “FOMO – Fear of Missing Out”

Klasa 8d gr. II – “Dzień Bezpiecznego Internetu”

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznych obchodach DBI.

Organizator – Dariusz Suchan