Akcja #sadziMY

Dnia 24 kwietnia 2023 r. uczniowie z klas piątych, w ramach zajęć kreatywnych „Zieloną ścieżką …” z edukacji ekologicznej wzięli udział w akcji sadzenia drzew na terenie naszej szkoły. Posadzono kilkadziesiąt sosen.

Sadzonki sosny zostały przekazane naszej szkole przez posła – p. Marka Matuszewskiego oraz Burmistrza Miasta Ozorkowa – p. Jacka Sochę w ramach akcji  #sadziMY.

Jej ideą jest zjednoczenie wszystkich wokół przyrody, gdyż jest to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować. Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Są źródłem cennego surowca – drewna.

Dzięki tej akcji młodzież miała okazję osobiście przyczynić się do ochrony przyrody, a posadzone drzewka będą pamiątką dla przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że takie działania zainspirują naszych mieszkańców do dbania o najbliższe otoczenie i uwrażliwią na rolę drzew w środowisku.

Damian Kaźmierczak