Biblioteka szkolna zaprasza

Książki podarowane dla naszej szkoły przez Fundacje State of Poland
i Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

Fundacja State of Poland przekazała naszej szkole książkę – „Jak zostać genialnym hultajem?”.

„Jak zostać genialnym hultajem?” to publikacja, która prezentuje sto postaci wybitnych Polek i Polaków – wynalazców, naukowców, sportowców, artystów – którzy pokazali, ze każdy może osiągnąć sukces i wywalczy swoje miejsce w historii.

Czytający przekonają się, że w naszym charakterze leży upór w dążeniu do celu, fantazja i nieszablonowe myślenie.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi przekazał do naszej biblioteki szkolnej serię książek, stanowiących pomocniczy materiał edukacyjny da uczniów szkól podstawowych z zakresu etnografii Polski i jej regionalnego zróżnicowania.

Przewodnikami po serii książek są postacie nawiązujące do polskiego folkloru tradycyjnego, tworzące tak zwaną Etnoekipę. Bohaterowie zostali stworzeni na podstawie postaci, których wygląd oraz cechy charakteru dostosowano do młodego odbiorcy.