“Zdrowo jemy – zdrowiejemy”

Pod takim hasłem w naszej szkole rozpoczęły się działania w zakresie programu Szkoły Promującej Zdrowie. Edukacja zdrowotna jest prawem każdego człowieka. A zdrowie człowieka jest wartością. Szkoła promująca zdrowie – to szkoła, która tworzy warunki i podejmuje działania sprzyjające dobremu samopoczuciu, prawidłowemu rozwojowi psychofizycznemu społeczności szkolnej oraz podejmowaniu przez jej członków działań na rzecz propagowania zdrowia.

Szkole Promującej Zdrowie wszyscy pracownicy, uczniowie i rodzice podejmują starania, aby poprawić swoje samopoczucie i zdrowie, uczą się żyć zdrowiej i tworzyć wokół siebie zdrowe środowisko, zachęcają inne osoby do włączania się w realizację działań promujących zdrowy styl życia. 

W imię tej idei uczniowie klasy VII przygotowali zdrowe przekąski, którymi podzielili się z innymi uczniami i nauczycielami. Wszystkie przekąski sporządzone były z produktów pozbawionych barwników, konserwantów, polepszaczy i wzmacniaczy smaku. Używając  tylko zdrowych produktów uczniowie poznali ich wartości odżywcze oraz nauczyli się komponować bardzo smaczne kanapki.

Propagując zdrowy styl życia uczniowie klas V – VIII przygotowali dla społeczności szkolnej oraz rodziców plakaty, które rozwiesili na korytarzu szkolnym. Na plakatach znalazły się hasła i obrazy zachęcające do zdrowego trybu życia, gdyż zdrowie dla wszystkich jest wartością nadrzędną. Plakaty wzięły udział w szkolnym konkursie.
Wyróżnione prace należą do:
Aleksandra Łuczaka z kl. V a
Klaudii Tyburskiej z kl. V a
Oliwiera Kuropatwy z kl. V d
Kryspina Dośpiała z kl. V d
Julii Osowskiej z kl. VI b

Gratulujemy.

Zachęceni do promocji zdrowia uczniowie już planują następne działania w tym zakresie.

Nauczyciele będą im w tym pomagać.

Anna Żelaskowska

Loading

Post Author: Dario