Zajęcia innowacyjne: “Zdrowo żyjemy”

W Dniu Dziecka na zajęciach innowacyjnych: ,”Zdrowo żyjemy” uczniowie zrobili pyszne koktajle owocowe. Dzieci według własnego pomysłu przygotowały zdrowe napoje. Każdy z uczestników zajęć miał swój pomysł na przepis. Oczywiście w każdym przepisie znalazły się owoce (mogą być świeże lub mrożone) i jogurt naturalny. Niektórzy zamiast jogurtu wybrali kefir. Wśród owoców znalazły się: jabłka, gruszki, kiwi, banany i truskawki!

Przed przystąpieniem do pracy uczniowie zapoznali się z urządzeniem, potrzebnym do wykonania koktajlu – blenderem oraz jego działaniem. Dzieci utrwaliły zasady bezpieczeństwa oraz pamiętali o higienie rąk podczas przygotowywania posiłków.

Po wykonaniu koktajli odbyła się najprzyjemniejsza część zajęć, czyli degustacja. Uczniowie z radością i wielkim apetytem wypili swoje koktajle 😊

Koktajle są źródłem witamin i minerałów niezbędnych w prawidłowym funkcjonowaniu naszych organizmów. Uczestnicy zajęć zachęcają do przyrządzania koktajli w swoich domach!

Monika Pawluś

Loading

Post Author: Dario