Zajęcia eksperymentalne

Uczniowie klasy V d i VIII a uczestniczą w zajęciach eksperymentalnych realizowanych w ramach projektu unijnego “Mój rozwój –  mój kapitał”. Głównym celem zajęć jest rozbudzanie i wzmacnianie pasji badawczej uczniów i ciekawości świata. Uczestnicy zajęć poprzez samodzielne wykonywanie eksperymentów odkrywają tajemnice otaczającego świata, rozwijają swoje kompetencje oraz zainteresowania naukami przyrodniczymi.

Zajęcia łączą dobrą zabawę ze zdobywaniem wiedzy. Młodzi eksperymentatorzy wiedzą już jak przebiega krystalizacja soli, potrafią otrzymać tlen z rozkładu wody utlenionej i przeprowadzić chromatografię. Wiedzą jak wywołać wybuch “chemicznego wulkanu” i stworzyć kolorową tęczę. Przed młodymi odkrywcami jeszcze wiele ciekawych doświadczeń.
Zajęcia powadzi pani Katarzyna Tarczyńska.