Z wizytą w piekarni “DANA”

29 września klasa III d udała się na wycieczkę do piekarni “DANA” Państwa Szypowskich w Ozorkowie. Podczas zwiedzania dzieci miały możliwość zobaczenia, jak wygląda nowoczesna piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi.

W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, specjalne linie do produkcji bułek i ogromne piece. Największą frajdą dla dzieci było skonsumowanie świeżutkiego chleba, jeszcze trochę ciepłego oraz pysznych pączków prosto z produkcji! Bardzo dziękujemy właścicielowi p. Tomaszowi Szypowskiemu oraz jego ekipie za życzliwość i zaangażowanie, dzięki którym uczniowie naszej klasy mieli okazję poznać “od kuchni” pracę piekarza. Zajęcia, podczas których dzieci nie tylko patrzyły, ale też dotykały i smakowały pozostawiły w sercach miłe wspomnienia, a w głowach sporą porcję wiedzy:)

Przygotowała: Agata Wenerska

Loading

Post Author: Dario