Wycieczka do Warszawy

3 października 2022 roku uczniowie z klas 5b i 5d wraz z opiekunami: p. M. Pawluś, p. D. Kaźmierczakiem i p. E. Kędzią uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy.

Zwiedzanie stolicy zaczęliśmy od Łazienek Królewskich – letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Duże wrażenie zrobił na nas Pałac Na Wodzie, Amfiteatr, piękna fontanna oraz pomnik Fryderyka Chopina i ławeczka grająca jego muzykę.

Po zwiedzaniu parku udaliśmy się na Plac Zamkowy. Tam zobaczyliśmy: Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski. Jednym z punktów naszej wycieczki był spacer uliczkami Starego Miasta, podczas którego ujrzeliśmy m. in. pomnik Syrenki Warszawskiej, piękne, zabytkowe kamienice oraz Barbakan. Przewodnik przedstawił nam też historię Pomnika Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników powstania warszawskiego. Następnie udaliśmy się do Grobu Nieznanego Żołnierza – symbolicznej mogiły upamiętniającej bezimiennych żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny. Tam udało nam się obejrzeć zmianę warty. Ostatnim punktem zwiedzania był Pałac Kultury i Nauki. Po wjeździe na 30. piętro podziwialiśmy panoramę Warszawy.

Pomimo zmiennej pogody, jaka towarzyszyła nam podczas tego dnia, uczniowie wrócili w doskonałych nastrojach z bagażem wiedzy i refleksji. 

Loading

Post Author: Dario