Dobronianka

Wycieczka

Niezapomniana przygoda klas 3d i 3e w Dobroniance

W dniu 28 maja uczniowie klas 3d i 3e zamienili szkolne ławki na pełną przygód wyprawę integracyjną do urokliwej Dobronianki. Od samego rana wszystkim dopisywały świetne humory, a otoczenie natury i bliskość zwierząt szybko wprawiły uczestników w jeszcze lepszy nastrój.

Przygoda rozpoczęła się od spaceru ścieżkami mini zoo, podczas którego dzieciom towarzyszyła pani przewodnik. Trzecioklasiści z zaciekawieniem słuchali fascynujących opowieści o życiu, zwyczajach i potrzebach tutejszych mieszkańców. 

Zainspirowani spotkaniem ze zwierzętami, uczniowie udali się następnie na niezwykłe warsztaty plastyczno-edukacyjne. Podczas zajęć mieli okazję stworzyć własne, puszyste mini-alpaki, wykorzystując do tego prawdziwą wełnę pozyskaną od mieszkańców tutejszego zoo. Dzieci dowiedziały się, czym charakteryzuje się ten wyjątkowy materiał, a własnoręcznie wykonane miękkie pamiątki zabrały z dumą do domów.

Zwieńczeniem tego pełnego wrażeń dnia było tradycyjne ognisko. Wesołe rozmowy i  zapach pieczonych kiełbasek idealnie dopełniły tę integracyjną podróż. Zmęczeni, ale naładowani pozytywną energią i bogatsi o nową wiedzę (i kolejne pluszaki:)) uczniowie bezpiecznie wrócili do szkoły.

Dobronianka 09
Dobronianka 09
Dobronianka 09
previous arrow
next arrow

Nad bezpieczeństwem oraz świetną zabawą trzecioklasistów czuwali opiekunowie grupy: Anetta Tomczak, Agata Wenerska, Dawid Głodek, Agnieszka Kabała oraz Monika Majchrzak

Loading

Post Author: Dario