Wycieczka

Wycieczka uczniów klas: IVa, IVb i Vc do Parku Etnograficznego w Kłóbce.

Działo się, działo. Zwiedzaliśmy skansen, poznawaliśmy życie codzienne naszych przodków, uczestniczyliśmy w warsztatach wyrabiania masła i tłoczenia oleju. Braliśmy udział w lekcji kaligrafii w starej szkole.

Bardzo podobało nam się w młynie i w karczmie. Zauroczyły nas koty, kozy, owce, króliki i małe kaczuszki oraz…  bicie na alarm w straży pożarnej 😉 Potem piekliśmy kiełbaski i pianki, a w drodze powrotnej słuchaliśmy legend zwiedzając ruiny zamku w Besiekierach. Towarzyszyła nam jesień we wszystkich swych barwach, a humory dopisywały.

Dziękujemy naszym opiekunom: Pani Barbarze Pachlińskiej, Pani Agacie Kolasie, Panu Grzegorzowi Kolasie i Panu Damianowi Ziemniakowi. Zapewne jeszcze wybierzemy się wspólnie na jakąś wycieczkę.