Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 20 września odbyły się w naszej szkole powszechne, tajne i równe wybory do Samorządu Uczniowskiego. W dzień głosowania główny korytarz zamienił się w lokal wyborczy, a uczniowie poszczególnych klas pod opieką nauczycieli przychodzili oddać głos na jednego z pięciu kandydatów. Głosowanie zakończyło się o godzinie 11. Głosy zostały podliczone od razu przez komisję wyborczą w składzie: Aniela Wrześkiewicz, Marta Nowak, Marcelina Czerwińska, Blanka Tabaka oraz opiekunowie SU – p. Milena Janczak oraz p. Monika Majchrzak. Wyniki ogłoszone zostały 23 września po zatwierdzeniu protokołu.
W głosowaniu udział wzięło 375 osób (w tym 28 nauczycieli), tym samym frekwencja wyniosła 76%. 
Głosowanie wyłoniło Prezydium w składzie:
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Szymon Pobrotyn z kl. VII a
Członkowie Samorządu:
Julia Osowska z kl. VI b
Maja Markowska z kl. VI a
Aleksandra Kolasa z kl. VI d
Nikola Urysiak z kl. VI d
 
Członkowie Zarządu SU odpowiedzialni są za takie obszary działań, jak:
– samoorganizacja,
– reprezentowanie uczniów szkoły,
– organizacja szkolnych wydarzeń,
– angażowanie innych uczniów w działania,
– ochrona praw ucznia.
 
Serdecznie dziękujemy uczniom oraz nauczycielom, którzy wzięli udział w lekcji demokracji, a nowemu Zarządowi Samorządu Uczniowskiego życzymy owocnej pracy.
 
Opiekunowie SU: p. Monika Majchrzak, p. Milena Janczak, p. Marta Dobrowolska

Post Author: Dario