Tydzień Kobiet w świetlicy szkolnej

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami, dlatego mijający tydzień poświęcony był płci pięknej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadankach dotyczących m.in. roli kobiet we współczesnym świecie.  Obejrzały filmy edukacyjne opowiadające o ich najwybitniejszych osiągnięciach. Nie mogło również zabraknąć zajęć  plastycznych, które doskonale rozwijają dziecięcą wyobraźnię.

Uczniowie wykonali tradycyjne portrety kobiet z wykorzystaniem różnych materiałów,  produktów spożywczych, jak również ich wizerunki w ujęciu abstrakcyjnym. Zwieńczeniem tygodnia były: konkursy, zabawy ruchowe i rozwijające kreatywność.  Prawdziwym hitem okazały się nietypowe wybory Miss. W tym konkursie dziewczyny mogły sprawdzić się w różnych wesołych konkurencjach.  Ich zmagania oceniane były przez świetlicowych kolegów.  Uczestniczki zdobyły następujące tytuły: “Miss najdłuższego kucyka”, ” Miss szybkiego liczenia”, ” Miss równowagi ” oraz “Najbardziej roześmiana Miss”. Wyróżnione osoby otrzymały dyplomy i gratulacje.

Miłym akcentem były życzenia od chłopców dla wszystkich koleżanek.

Loading

Post Author: Dario