Tydzień Edukacji Globalnej

W naszej szkole Tydzień Edukacji Globalnej odbywa się  pod hasłami: Poznajemy Świat – życie, zwyczaje i zabawy dzieci innych narodów.
Poznajemy i omawiamy Cele Zrównoważonego Rozwoju dla świata.
Zastanawiamy się co robić i jak postępować  żeby uczynić nasz Świat lepszym.

Zapraszamy do zapoznania się z udostępnionymi materiałami:

17 Celów Zrównoważonego Rozwoju
https://www.un.org.pl/

Zwyczaje i zabawy dzieci z różnych stron świata:

Efekty naszej pracy opublikujemy w kolejnej wiadomości.

ZOBACZ >>>CIEKAWOSTKI i ZABAWY KULTUR INNYCH NARODÓW<<<

Życzę miłej zabawy zwłaszcza w gronie rodzinnym.
Możecie robić zdjęcia swoich zabaw i przesłać na adres :

klauzebeata@gmail.com

A może Wy zaproponujecie ciekawe zwyczaje naszej polskiej kultury i gry lub zabawy  w które lubicie się bawić i chcielibyście pokazać je dzieciom innych narodowości i kultur. Czekam na Wasze prace: zdjęcia, prace plastyczne, opisy, prezentacje.

Najciekawsze umieszczone będą na stronie naszej szkoły

Beata Klauze


Świetlica włącza się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej – święta ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go. Oto nasze prace!


„SOS dla klimatu” to cykl zajęć realizowany wśród uczniów klas VII i VIII w ramach tegorocznych obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej. W tym roku skupiamy się na problemie ocieplenia klimatu, kwaśnych deszczy i smogu. Dużą uwagę zwracamy na sposoby zapobiegania i ograniczenia emisji zanieczyszczeń.  Szukamy skutecznych rozwiązań. Jedną z metod ochrony naszej Planety jest uwrażliwienie i uświadomienie innym wagi problemu. Dlatego też chcemy zachęcić wszystkich, którym nie są obojętne losy naszej Planety do działania. Razem możemy osiągnąć więcej!

Uczniowie klasy VIII A przygotowali tematyczne prezentacje multimedialne, które są cennym źródłem informacji  i zawierają praktyczne porady  jak chronić Ziemię.  „Jeśli chcemy nadal mieszkać na Ziemi, musimy o nią bardziej zadbać  Nie ma Planety B” – takie zdanie zamieścił jeden z uczniów w przygotowanej prezentacji . Pamiętajmy o tym w naszym codziennym życiu. Oglądamy i działamy dla wspólnego dobra. Do podjęcia aktywności inspiruje pani  Katarzyna Tarczyńska.

wyk. Bartosz Zakrzewski

wyk. Jacek Kanicki

wyk. Jagoda Kanicka


W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej na lekcjach plastyki uczniowie z klas 5, 6 i 7 wykonali przepiękne prace plastyczne, wyszukując cechy charakteryzujące dany kraj, zwracając uwagę na jego kulturę, tradycję i obyczaje. A oto tego efekty…


Loading

Post Author: Dario