Targi edukacyjne

III MIEJSKO – GMINNE TARGI EDUKACYJNE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
pod Patronatem  BURMISTRZA MIASTA OZORKOWA oraz STAROSTY ZGIERSKIEGO

21 marca w Hali Sportowej MOSiR w Ozorkowie, odbyły się Targi Edukacyjne Szkół Ponadpodstawowych, zorganizowane przez Dyrekcję i Szkolnego Doradcę Zawodowego naszej szkoły.

Swoje oferty edukacyjne, na rok szkolny 2023/2024, prezentowało 11 szkół:

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie,

Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie,

Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu,

Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Zgierzu,

Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II,

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu,

Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy,

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy,

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim

ANAGRA Szkoła Mody, Kosmetologii i Fryzjerstwa  w Łodzi,

Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi ul Klaretyńska

Swoją obecnością zaszczycili nas goście: w imieniu Starosty Zgierskiego p. Wojciech Brzeski – członek zarządu Powiatu Zgierskiego p. Jacek Socha – Burmistrz Miasta Ozorkowa, delegacja przedstawicielek Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu P. Małgorata Syncerek – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie.

Mimo nie wiosennej pogody i nie zważając na tradycyjny “Dzień Wagarowicza”, licznie przybyli uczniowie klas ósmych ze szkół podstawowych w Ozorkowie, Modlnej, Parzęczewie i Solcy Wielkiej.

Uczniowie i opiekunowie  zwiedzali stoiska szkół średnich, zapoznając się z ich  profilami kształcenia, możliwościami i atrakcjami,  jakie daje nauka w danej szkole.

Były pokazy czesania, makijażu, obsługi robotów, symulacji wizyjnych, sztuki składania ręczników w obsłudze hotelarskiej oraz atrakcyjne pokazy musztry wojskowej, sztuk walki i samoobrony.

Pan burmistrz Jacek Socha podczas oficjalnego otwarcia targów  zauważył, że dzięki tego rodzaju wydarzeniu ósmoklasiści mogą w jednym miejscu zapoznać się z kierunkami kształcenia i profilami klas konkretnych szkół, co z pewnością ułatwia wybór dalszej ścieżki edukacyjnej w kierunku wybranego zawodu. Mamy nadzieję, że szeroki wybór ofert pomógł wszystkim przybyłym na targi ósmoklasistom w podjęciu decyzji o wyborze szkoły.

Organizatorzy dziękują za współpracę w organizacji targów Burmistrzowi Miasta Ozorkowa, Staroście oraz Zarządowi Starostwa Zgierskiego, Wydziałowi Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych UM w Ozorkowie, p. Mariuszowi Lewandowskiemu – Dyrektorowi MOSiR w Ozorkowie, Pani Annie Plaskocie  – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie.

Dziękujemy za tak liczny udział i prezentacje Szkół Ponadpodstawowych

Do zobaczenia za rok