Sześć sekund do medalu

Piłka koszykowa 3×3 chłopcy – Igrzyska Dzieci. Finał Wojewódzki w Zgierzu.

      W dniu 23.05.2024r odbyły się zawody chłopców o Mistrzostwo Województwa Łódzkiego w piłce koszykowej 3×3 w Zgierzu. Nasza drużyna zajęła V miejsce. W finale spotkała się ze Szkołą Podstawową nr 7 z Radomska i Szkołą Podstawową nr 162 z Łodzi. Po dramatycznym meczu ze szkołą z Radomska przegraliśmy 3:4 . Ostatnia akcja, po której straciliśmy punkt miała miejsce 6 sekund przed końcem meczu. Niestety to zaważyło , że nie zagraliśmy w meczach o medale. Spotkania były bardzo zacięte a walka trwała od pierwszej do ostatniej sekundy.

Cała drużyna zasłużyła na słowa uznania. Bardzo duże wsparcie mieliśmy od naszych kibiców- uczniów naszej szkoły. Przewodziła im Pani dyrektor Małgorzata Syncerek. Czuć było, że jesteśmy jedną ekipą. Dla takich kibiców zostawia się serce na boisku. Trochę szkoda tych 6 sekund, które otworzyły by nam drzwi do bezpośredniej walki o medale. Wszyscy jednak przeżyliśmy wspaniałe , emocjonujące, niezapomniane chwile, które wzmocniły nas, nasze charaktery.

Z taką drużyną i takimi kibicami możemy naprawdę dużo osiągnąć.

W dowód uznania za walkę i wspaniałą postawę – tę na boisku i tę na trybunach Pani dyrektor Małgorzata Syncerek zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek do Mc Donalda.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Wasiak Mikołaj, Krakowski Oliwier, Górniak Antoni, Urbański Szymon, Hawro Stanisław,  Fabrykowski Szymon. Do sukcesu przyczynili się również Bartosiewicz Natan i Wrześkiewicz Adam, którzy w czasie finałów niestety nie mogli być razem z nami.

Klasyfikacja końcowa Turnieju Finałowego Piłka Koszykowa 3×3 chłopcy – Igrzyska Dzieci :   1- SP 9 Skierniewice, 2- SP Tomaszów Mazowiecki, 3- SP 162 Łódź, 4- SP 7 Radomsko, 5- SP 2 Ozorków, 6- SP4 Sieradz.

       Drużynę przygotowali i prowadzili , Pan Zdzisław Pietruszewski i Bogdan Lewandowski.

Słowa podziękowania kierujemy również na ręce wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego pracujących z naszymi wspaniałymi uczniami. Dziękujemy również pozostałym nauczycielom, ten wynik to wieloletnia praca i sukces nas wszystkich,  poczynając oczywiście od Nauczycieli nauczania początkowego. Dziękujemy również rodzicom dzieci, bez wsparcia i pomocy których sukces ten byłby nie do osiągnięcia.

Niewątpliwie, V miejsce w województwie łódzkim w piłce koszykowej 3×3  Igrzysk Dzieci to największy jak do tej pory sukces w historii Naszej Szkoły w tej dyscyplinie sportu. To wielkie osiągnięcie całego zespołu. Raz jeszcze Brawooooo za V Miejsce w dużym województwie łódzkim. Zostawiliśmy za sobą wiele szkół z tradycjami koszykówki.

Gratulujemy wspaniałej postawy wszystkim zawodnikom i kibicom.
Jesteście doskonałą wizytówką SP 2 Ozorków.

    Wielkie podziękowania, kierujemy również na ręce właścicieli firmy transportowej –TRANSPORT OSOBOWY AUTOBUSEM STOJECCY – SPÓŁKA JAWNA. Od wielu lat bezpiecznie i z sukcesami podróżujemy razem, zdobywając medale od Mistrzostw Powiatu po Mistrzostwa Polski.

Zdzisław Pietruszewski, Bogdan Lewandowski. 

Loading

Post Author: Dario