Światowy Dzień Postaci z Bajek

Towarzyszą nam od młodzieńczych lat. Dzięki rodzicom i dziadkom pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na wiele lat, a czasami na zawsze. Dlatego bohaterowie z bajek są bardzo często dla wielu z nas ważni. 5 listopada co roku obchodzimy Światowy Dzień Postaci z Bajek.

 Bajki są pełne przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie przeciwności. Dla wielu dzieci bohaterowie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi, którzy pomagają im przejść przez młodzieńcze lata. Pomagają przełamać nieśmiałość lub inne bariery jakie ma każde dziecko. Dzięki pojawianiu się nie tylko w opowieściach ale także w filmach, na kartkach książek i książeczek dla dzieci rozbudzają wyobraźnię i pozwalają zainteresować się takim życiowym zagadnieniem jak literatura.

Z okazji tego święta na korytarzu naszej szkoły pojawiły się księżniczki, kowboje, Pszczółka Maja a nawet Królowa Lodu i wiele innych bajkowych postaci. Samorząd Uczniowski przygotował w trybie zdalnym dla uczniów klas I-III SP bajkę „Czerwony Kapturek”, którą dzieci oglądały w czasie zajęć. Dodatkowo uczniowie malowali dziś portrety swoich ulubionych postaci z bajek. Były również tematyczne quizy, zagadki a nawet “Jaka to melodia?” z tytułowymi piosenkami z bajek.

Samorząd Uczniowski z opiekunkami

Loading

Post Author: Dario