Spotkanie z panią pielęgniarką

klasie I b odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Karoliną Skalską.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób powinno dbać się o zdrowie i higienę osobistą. Nasz gość uświadomił nam, że higieniczny tryb życia zależy w dużym stopniu od każdego człowieka. Zaniedbania higieniczne stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a w konsekwencji dla naszego bezpieczeństwa.

   W czasie zajęć rozwiązaliśmy krzyżówkę matematyczną z hasłem, odpowiadaliśmy na pytania, musieliśmy odgadnąć, które przedmioty i artykuły potrzebne są nam do dbania o higienę.  Na koniec każdy z nas wypełnił ankietę edukacyjną pt. ”Człowiek i jego zdrowie”.

   Zajęcia były ciekawe, a my poszerzyliśmy swoją wiedzę nt. zdrowia i higieny osobistej.

Loading

Post Author: Dario