Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

Ósmego października 2020 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych.

Uczniowie klasy 1A, 1B, 1C, 1D długo przygotowywali się do tego wydarzenia. Uroczystość poprowadziła Pani Marta Dobrowolska, która powitała Panią Dyrektor Małgorzatę Syncerek, Panią Dyrektor Krystynę Pawlak, wychowawców i wszystkich bohaterów uroczystości – Pierwszoklasistów. 

Zanim uczniowie przystąpili do uroczystego Ślubowania przedstawili to, czego już nauczyli się w szkole. Odświętnie ubrani, bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersz pt. „Kto Ty Jesteś?” i  zaśpiewali piosenkę. Udowodnili również, że znają nazwę swojej Ojczyzny i szkoły.  Wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”. 

Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły. Tekst ślubowania odczytała Pani Dyrektor Małgorzata Syncerek, a pierwszoklasiści z dumą powtarzali słowa przysięgi. Dzieci obiecały, że będą godnie reprezentować imię szkoły,  pilnie uczyć się i wzorowo zachowywać.

Aktu pasowania  kolorowymi ołówkami dokonali starsi koledzy z Samorządu Uczniowskiego. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie.  

Na koniec najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Burmistrza Miasta Ozorkowa i zakładki do książek wykonane przez uczniów klas III.

To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opracowała V. Zakrzewska

Foto D. Kaźmierczak

Post Author: Dario

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *