Ślubowanie klas pierwszych

Dzisiaj o godzinie 15.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. W uroczystości brali udział uczniowie wraz z wychowawcami, dyrektor szkoły Pani Małgorzata Syncerek i wicedyrektorzy Pani Renata MuchaPan Grzegorz Zawierucha. Na uroczystości pojawili się również: wiceprzewodniczący Rady Miasta Pan Grzegorz Tomczak a także przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Szewczyk. Pierwszakom tego dnia towarzyszyli też rodziny. Cała uroczystość przeprowadziła Pani Marta Dobrowolska, która przywitała pierwszoklasistów słowami:

“Wie to Marysia, Stasio i Zdziś…
Że wielkie święto w szkole jest dziś.
To ślubowania nadszedł czas.
Pierwszy egzamin na ucznia zdasz!
Rodzice wasi są tutaj z wami,
Żeby egzamin był dobrze zdany.”

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły uczniowie złożyli obietnicę bycia dobrymi Polakami. Ślubowali również godnie reprezentować szkołę a swym zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Lecz zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to czego się już nauczyli. Gotowi, elegancko ubrani i bardzo zestresowani tak ważnym dla nich dniem przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności po przez śpiew, recytację a także odpowiedzieli na szereg bardzo ważnych pytań. Po pokazaniu swoich zdolności zostali nagrodzeni gromkimi brawami udowadniając przy tym, wszystkim zgromadzonym, że są godni miana uczniów naszej szkoły.

Następnie samorząd szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ramion głównych bohaterów tego wydarzenia kredką, jak czarodziejską różdżką. Sprawiło to, że od tej chwili stali się oni prawdziwymi uczniami naszej placówki. Przedstawiciele klas zostawili po sobie ślad w kronice szkolnej. Na tym zakończyła się cześć oficjalna naszej uroczystości a sztandar szkoły został wyprowadzony przy akompaniamencie werbli. Następnie najmłodsi otrzymali życzenia, które złożyła im przedstawicielka samorządu uczniowskiego naszej szkoły Marcelina Czerwińska.

Pierwszoklasiści dostali tarcze aby zawsze z dumą myśleć o naszej szkole. „Bo ona jak prawdziwa rycerska tarcza, honoru szkoły broni”.  Wtedy właśnie przyszedł czas na drobne upominki w postaci dyplomów. W szkole rozbrzmiał dźwięk dzwonka, który jakby zaplanowanie zakończył naszą akademię. Uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do swoich klas.

Po wydarzeniu udało się nam przeprowadzić wywiad z trzema pierwszakami.

Marcel 1Cpowiedział, że po przyjściu do szkoły bardzo szybko nawiązał nowe znajomości co umila mu czas, natomiast lekkie przerażenie wywołują na nim oceny i kartkówki. Cieszy się, że trafił akurat do naszej szkoły.

Agata 1Cstwierdziła, że w szkole najbardziej podobają jej się przestronne i nowe klasy, najchętniej uczęszcza na lekcje etyki, jej ulubionym przyborem szkolnym są książki.

Borys 1Cjest zdziwiony, że nasza szkoła jest aż tak wielka a klasy po remoncie tak się zmieniły, jego ulubiony przedmiot to polski poznaje na nim nasz język, uczy się czytać i pisać. Dowiadujemy się od niego, że atmosfera w klasie jest bardzo przyjazna a na przerwach całą klasą bawią się w rożne zabawy.

Przygotowały uczennice klasy 8a: Gabriela Sobolak i Blanka Kwiatos

Loading

Post Author: Dario