Projekt o “Wodzie”

Światowy Dzień Wody, to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, obchodzone jest corocznie 22 marca. Powołane zostało w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 w Rio de Janeiro w Brazylii. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

W ramach obchodów Światowego Dnia Wody, uczniowie z klas siódmych zrealizowali i zaprezentowali projekt o “Wodzie”.

Na lekcji chemii uczniowie w grupach przedstawili swoje prace w postaci plakatów, lapbooków, pojawiła się też piękna makieta. Przekazali wiele ciekawych informacji związanych z wodą m. in. jej zasobami na Ziemi, właściwościami, rodzajami, znaczeniem zarówno dla człowieka jak i roślin oraz zwierząt. Niektórzy powiedzieli o zanieczyszczeniach i racjonalnym gospodarowaniu wodą. Nie zapomnieli o edukacji globalnej, zwrócili uwagę na fakt braku wody w niektórych miejscach na ziemi. Wykonali ciekawe modele cząsteczek wody. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia prac, które znajdują się na szkolnym korytarzu pierwszego  oraz drugiego piętra.

Realizacja projektu uświadomiła każdemu, że woda jest największym skarbem, każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastał nigdy taki dzień, że zabraknie wody w naszym kranie. 

Antoine de Saint-Exupéry napisał o wodzie:

„Nie jesteś niezbędną do życia: jesteś samym życiem”

Zatem pamiętajmy o wodzie nie tylko 22 marca i w śmigus dyngus, ale przez cały rok!

Przygotowała: Monika Pawluś

Loading

Post Author: Dario