Pola Nadziei

14 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, brali udział w kweście ulicznej w ramach  corocznej kampanii  „Pola Nadziei”. Nasza młodzież wspomogła w ten sposób Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu, które zbiera fundusze na budowę nowego Hospicjum.

Tego samego  dnia w przyszkolnym ogródku zakwitły żółte żonkile – symbol nadziei, przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Młodzież ubrana w żółte podkoszulki i czapeczki, trzymająca w rękach kolorowe balony i żonkile, spacerowała ulicami miasta, zachęcając mieszkańców do udziału w akcji. Pogoda i humory wolontariuszy dopisywały, a puszki szybko się zapełniały dzięki wielkim sercom Mieszkańców Ozorkowa. Kwesta uliczna trwała do południa.

W tak krótkim czasie młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 zebrała 359, 83 zł

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji, za poświęcony czas i zaangażowanie.

Wyrazy wdzięczności, w imieniu organizatorów składamy również Mieszkańcom Ozorkowa, którzy wsparli akcję.

Bardzo dziękujemy.

Opiekunowie:  p. Magdalena Borowska, p. Monika Wolska