Święta biblioteczne to ważne wydarzenia promujące czytelnictwo, biblioteki oraz rolę książki w życiu kulturalnym. Do najważniejszych należą: Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Tydzień Bibliotek oraz Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
Również nasza biblioteka szkolna włączyła się do działań i zorganizowała różne wydarzenia promujące rolę książki i biblioteki w życiu człowieka.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie “Okładka mojej ulubionej książki” oraz w konkursie “Była sobie … bajka”. Doceniamy również wkład opiekunów i rodziców, którzy pomagali uczniom przygotować prace konkursowe. Dodatkowo biblioteka szkolna zorganizowała lekcje biblioteczne na temat historii książki, pracy ze słownikami i encyklopediami oraz zawodu nauczyciela bibliotekarza. W ramach lekcji bibliotecznych odwiedziły nas klasy: 5 d z Panią Mileną Janczak, 4 c z Panią Małgorzatą Wierzbińską, 5 a z Panią Karoliną Gołębiewską, 6 c z Panią Natalią Olczak i 6a z Panią Olgą Kowalską.
Mamy nadzieję, że choć przez chwilę mieliście czas, żeby wrócić do swoich ulubionych książek i przeczytać je jeszcze raz…











![]()
