Piesza wycieczka i ognisko

W piątek 18 października uczniowie klasy VI a wybrali się na pieszą wyprawę do fabryki wody PRIMAVERA – Polska Woda w Aleksandrii koło Ozorkowa. Tę niecodzienną wycieczką przygotowały: wychowawczyni klasy p. Urszula Kubacka oraz Szkolny Doradca Zawodowy p. Beata Klauze. 

W przepiękną pogodę wędrowali  5 km podziwiając uroki okolicznych krajobrazów.

Na miejscu wszyscy  zostali poczęstowani firmową wodą Źródlaną  Primavera a Pan Dyrektor Andrzej Piaskowski zapoznał uczniów z całą technologią produkcji wody : od wydobycia poprzez przygotowanie butelek, napełnianie, metkowanie i przygotowanie do sprzedaży.
Ciekawym elementem prezentacji było obserwowanie na sali produkcji, maszyn obsługiwanych przez różnych pracowników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe długopisy a także klasową pamiątkę – piłkę do koszykówki z autografem Marcina Gortata, który jest Twarzą wody źródlanej Primavera.

Po ciekawej wizycie w zakładzie produkcyjnym wszyscy powędrowali dalej  leśnymi dróżkami pełnymi kolorów jesieni. Na koniec wędrówki czekało na wszystkich ognisko z przepyszną kiełbaską przygotowane przez rodziców.

W ramach spotkania integracyjnego uczniowie klasy VI a wraz z rodzicami, wychowawcą i paniami Beatą Klauze oraz Martą Dobrowolską uczestniczyli w ognisku klasowym na terenie działki pani Beatrycze. Rodzice przygotowali kiełbaski, napoje i wspaniałe ciasto.
Piękna pogoda sprzyjała również zabawom na świeżym powietrzu.

Loading

Post Author: Dario