Pielgrzymka

W czwartek 12 października przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w XXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II na Jasnej Górze.
Spotkanie przeżywali w gronie prawie 7 tysięcy uczniów i nauczycieli ze 170 placówek z całej Polski. Na początek wysłuchali koncertu Magdy Anioł- wokalistki wykonującej współczesną muzykę chrześcijańską. Zwieńczeniem była wspólna celebracja Eucharystii, której przewodniczył Jego Eminencja ks. bp. Marek Solarczyk ordynariusz Diecezji Radomskiej i duszpasterz Rodziny Szkół Papieskich.

W wygłoszonej homilii przypomniał o 45 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Biskup życzył zebranym, aby na wzór bł. Carlo Acutisa i św. Jana Pawła II podążali drogą prowadzącą do Chrystusa.
Po zakończonych uroczystościach uczniowie naszej szkoły zwiedzili zakamarki klasztoru Ojców Paulinów, muzeum 600 lecia Jasnej Góry oraz Skarbiec Pamięci Narodu. Dotknęli tam historii począwszy od XIV wieku aż po katastrofę smoleńską.

Za rok kolejne spotkanie naszej Rodziny, na które już serdecznie zapraszamy.
ks. Krystian
Dorota Jończyk