Pasowanie na Czytelnika

„My uczniowie pierwszej klasy,
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać,
krzywdy zrobić im nie damy.”

W czwartek 20 kwietnia 2023 r. nasi najmłodsi uczniowie dołączyli do grona czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszaki obejrzały najpierw krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IV d oraz VI a. Spotkały w nim prawdziwe „gwiazdy”: Kota w butach, Sierotkę Marysię, Calineczkę, a nawet Czerwonego Kapturka! Następnie maluchy zdały prawdziwy egzamin przeprowadzony przez samą „Królową Książkę”, by na koniec przyjąć z jej rąk honorowy tytuł Czytelnika. Dzieciaki świetnie się spisały, a w nagrodę otrzymały upominki w postaci książek, zakładek oraz słodkości. Przygotowaniem uroczystości zajęły się: p. Dorota Dropińska-Kaźmierczak, p. Katarzyna Wojtkiewicz oraz p. Marta Hawro.


PS Karty czytelnika już założone, a książki tylko czekają, by je wypożyczać i czytać, czytać, czytać…

Loading

Post Author: Dario