OGROMNY SUKCES UCZNIÓW SP2

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło wyniki IV edycji konkursu “Do Hymnu”, trwającej od września 2021 roku. Trzy czołowe miejsca zajęły szkoły ze Zręcina (woj. podkarpackie), Kończyc Małych (woj. śląskie) oraz Konina (woj. wielkopolskie). Poza tym wyłoniono 13 laureatów w pozostałych województwach oraz przyznano cztery nagrody specjalne dyrektora NCK.

Jak poinformowało NCK, ogółem w przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 23 971 uczniów ze 174 szkół w całej Polsce. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14 czerwca br. w Kinie Kultura w Warszawie. Zwycięzców wyłoniła komisja konkursowa, złożona ze znakomitych pedagogów, profesorów uczelni muzycznych, autorytetów polskiej chóralistyki.

Ważnym elementem uroczystości było uhonorowanie p. Krzysztofa Kozłowskiego – spirytus movens konkursu, któremu prof. Rafał Wiśniewski, Dyrektor Narodowego Centrum Kultury wręczył Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mam ogromny zaszczyt powiadomić, że Uczniowie SP 2 pod kierunkiem p. Beaty Klauze zajęli I miejsce w województwie łódzkim w Ogólnopolskim Konkursie „Do Hymnu” dla Szkół Podstawowych.

W uroczystej gali wręczenia nagród w Warszawie był z Nami obecny Burmistrz Miasta Ozorkowa – p. Jacek Socha, Naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych w Ozorkowie – p. Dominika Bakalarz.

Nagrodę odebrały przedstawicielki społeczności uczniowskiej naszej szkoły: Julia Osowska kl. VIII b, Nikola Urysiak kl. VIII d wraz ze Szkolnym Koordynatorem – p. Beatą Klauze, w obecności Dyrektora Szkoły –
p. Małgorzaty Syncerek.

SERDECZNIE GRATULUJĘ UCZNIOM OGROMNEGO SUKCESU.

DZIĘKUJĘ WŁADZOM MIASTA, KOORDYNATOROWI SZKOLNEMU,

RODZICOM, NAUCZYCIELOM, ŻYCZĄC DALSZYCH SUKCESÓW.

B R A W O !!!

Przygotowała: Małgorzata Syncerek

Loading

Post Author: Dario