Obchody Święta Niepodległości

Uroczystość miała miejsce 13 listopada  – “Żywa flaga”, wspólne odśpiewanie Hymnu, “MiniKoncert na maxiNiepodległość” i wypuszczenie w niebo biało-czerwonych balonów – to wszystko złożyło się na wydarzenie zorganizowane w ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole, a uczestniczyli w niej m.in. burmistrz Jacek Socha i radny powiatowy Dominik Gabrysiak.

W przygotowanej z tej okazji uroczystości udział wzięli uczniowie klas: I a, b, c, d, II a, b, c, d, VII a, III a i III b gimnazjum. Koleżanki i kolegów wspierał Chór szkolny.

Nasz Patron – św. Jan Paweł II powiedział: “Nic nie jest nam dane na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć”

Dziś pamiętamy, że sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze dla niej żyć!

Uroczystość przebiegała w następujący sposób:

• minikoncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły,
  • wspólne odśpiewanie hymnu państwowego przed szkołą,
  • utworzenie żywej flagi,
  • wypuszczenie białych i czerwonych balonów,
  • poczęstunek dla całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości.

Nad całością czuwali: K. Wojtkiewicz, M. Wierzbińska, M. Wodzińska, B. Klauze, Z. Pietruszewski oraz J. Suchan i wychowawcy klas I i II.

Fotorelacja: