” O zdrowym trybie życia”

Klasa 5 a wraz z wychowawcą serdecznie dziękuje Pani dietetyk –Małgorzacie Wasiak za przeprowadzenie wspanialej lekcji o zdrowym odżywianiu, a właściwie o zdrowym trybie życia. Zajęcia zmotywowały nas do tego, by uważniej przyjrzeć się naszym nawykom żywieniowym.


“Aby wprowadzać zmiany w życiu potrzebujemy motywacji. Podobnie we wprowadzaniu zmian w sposobie odżywiania – musimy czuć, że to nam się po prostu opłaca. Na zajęciach w klasie V a w SP 2 w Ozorkowie szukaliśmy powodów, dla jakich młodzi ludzie mogliby chcieć zmniejszać ilość zjadanego na co dzień cukru. Gdy dowiedzieli się, że mogą mieć ładniejsze włosy i cerę, lepsze wyniki w nauce, super efekty w sporcie, to widać było, że w głowach naszej fantastycznej młodzieży zapaliły się czerwone lampki. Jeżeli przełoży się to jeszcze na dokonywane przez nich wybory w szkolnym sklepiku, to będzie fantastycznie”.
Jeszcze raz dziękujemy.

„Prawdziwy bohater pije ze szklanki”

W czwartek 17 października klasy I aI b uczestniczyły w spotkaniu z dietetykiem, p. Małgorzatą Wasiak. Tematem spotkania nie były jednak zdrowe nawyki żywieniowe, lecz ochrona środowiska. Pierwszaki dowiedziały się m.in., jak zmniejszyć użycie plastikowych opakowań, a jednocześnie ilość najbardziej uciążliwych odpadów, ile wody marnujemy nie dokręcając kranów, a także ile pieniędzy rocznie mogliby zaoszczędzić dorośli, gdyby nie wyrzucali jedzenia! Pani dietetyk przedstawiła dzieciom statystyki w bardzo obrazowy sposób.  Wszystkie wyniki zrobiły na maluchach ogromne wrażenie.

Pierwszaki obiecały uświadomić swoich rodziców na temat strat wynikających z marnowania żywności i wody, zamienić plastikowe butelki z napojami na bidony, a kubeczki  z tworzywa sztucznego na szklanki.
Trzymamy kciuki za małych ekologów!

Spotkanie z dietetykiem klasy II d

8 października klasa II d gościła na zajęciach Panią dietetyk Małgorzatę Wasiak. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Zdrowo żyjemy i cukru nie chcemy”. Podczas zajęć szukaliśmy odpowiedzi na wiele pytań:
▪ Czy cukier rzeczywiście szkodzi?
▪ Dlaczego jedzenie zbyt dużej jego ilości jest dla nas niezdrowe?
▪ W których produktach znajdziemy go najwięcej?
▪ Jakie są sposoby na to, by zmniejszyć jego ilość w naszym jadłospisie?
Dowiedzieliśmy się, że zjedzenie 30 łyżeczek cukru wcale nie jest takie trudne, ale również tego, że bicie takich” rekordów” może się skończyć bólem głowy, brzucha, popsutymi zębami, otyłością, a ponadto wpływa na nasze zachowanie.
Aby nauka za szybko nie poszła w las przygotowaliśmy małą ściągę pokazującą, ile cukru zawierają nasze ulubione przysmaki. „Cukrowa” tablica została w klasie – wszyscy obiecaliśmy rzucić na nią okiem, gdy będziemy mieli chęć sięgnąć po kolejne słodkości i zastanowimy się nad tym, czy na pewno jest nam potrzebny jeszcze jeden cukierek, czy batonik.
Na koniec, aby nieco osłodzić nasze spotkanie przygotowaliśmy pyszne koktajle o oryginalnie brzmiących, wymyślonych przez nas nazwach:
truskawkową „czerwoną rakietę”, szpinakowy „koktajl Shreka” i kakaową „mleczną Pepsi”, którymi popijaliśmy ciastka z płatków owsianych i suszonych owoców własnoręcznie zrobione przez panią dietetyk.
Było smacznie, zdrowo i wesoło.

Loading

Post Author: Dario