„Noc w szkole”

6 grudnia 2019 r. maluchy z I aI b wzięły udział w nocnym biwaku pod opieką p. Patrycji Szaciłowskiej i p. Marty Hawro. Większość uczniów po raz pierwszy spędzała noc na karimatach w towarzystwie wychowawczyń i rówieśników, jednak  w piątkowy wieczór wszyscy dzielnie rozstali się z rodzicami. Widać było, że pozytywne emocje wzięły górę nad obawami, a maluchy postawiły przede wszystkim na dobrą zabawę.

I tak też się stało. Na dobry początek – wyścigi drużyn na szkolnym korytarzu. Później „Ciuciubabka” w parach, czyli zabawa „Gdzie jest moje dziecko?”. Potem przyszła kolej na „Złap światełko”, czyli nocne łowy w ciemnościach.

Po sporej dawce ruchu przyszedł czas na wspólną kolację i krótki odpoczynek.

Prawdziwą „petardą” okazał się konkurs na najlepszą mumię. Tuż po posiłku, dzieciaki tworzyły mumie z papieru toaletowego. Radości było co niemiara. A kiedy już góry papieru zaczęły pokrywać również podłogę, rozpętała się prawdziwa „bitwa na śnieżki” (nieprawdziwe,  bo papierowe). Po śnieżkach, papierowy bałwan i wyścigi w sprzątaniu „śniegu”.

Zmęczone maluchy chętnie zabrały się za przygotowywanie posłań z karimat, śpiworów i poduszek. Po wspólnym myciu zębów, przyszedł czas na czytanie. Pierwszaki odgadywały tytuły czytanych baśni, choć nie było łatwo … A na deser – wieczór filmowy, czyli „Kudłaty zaprzęg” na dużym ekranie.
Przed godziną 23:30 zasnął ostatni „nocny marek”.

Wczesnym rankiem, po wspólnym śniadaniu i sprzątaniu, wszystkie dzieci otrzymały słodką nagrodę za odwagę. Z dumą powitały stęsknionych rodziców i opuściły mury szkoły.

noc01
noc02
noc03
noc04
noc05
noc06
noc07
noc08
noc09
noc10
noc11
noc12
noc13
noc14
noc15
noc16
noc17
noc18
noc19
noc20
noc21
noc22
noc23
noc24
noc25
noc26
noc27
noc28
noc29
noc30
noc31
noc32
noc33
noc34
noc35
noc36
noc37
noc38
noc39
noc40
previous arrow
next arrow

Było naprawdę świetnie!

Loading

Post Author: Dario