Niecodzienna lekcja z weterynarzem w klasie II b

„Serce człowieka można poznać po tym,
jak traktuje zwierzęta”

                                                Immanuel Kant

10 czerwca uczniowie z klasy II b zaprosili na zajęcia lekarza weterynarii Panią dr Emilię Wojciechowską, aby dowiedzieć się  jakie cechy powinien mieć ten, kto chce w przyszłości zostać weterynarzem, oraz jak mądrze opiekować się naszymi domowymi zwierzętami. 

Spotkanie przebiegało pod hasłem „Kochamy zwierzęta i  jesteśmy odpowiedzialni! Pytaniom nie było końca. Pani doktor wytłumaczyła jak niebezpieczna może być dla szczeniaka zabawa np. z pluszową zabawką. Ponadto  dowiedzieliśmy się co należy zrobić, gdy zginie nam pies lub kot. Jak odnaleźć zagubione zwierzę? W jaki sposób dbać o nasze zwierzaki w czasie nadchodzących upałów.  Czas „biegł” szybko i niestety rozległ się dźwięk dzwonka. Jednak na tym nie koniec naszej przygody. Zostaliśmy zaproszeni do kliniki dla zwierząt „CZARNY KOT”, aby z bliska przyjrzeć się pracy weterynarza. Będziemy na 100%.

W podziękowaniu uczniowie przygotowali piękny plakat i  zebrali smakołyki dla podopiecznych pani Emilki.

Dziękujemy

Wychowawczyni Patrycja Szaciłowska

Loading

Post Author: Dario