Nasza świetlica

Nasza świetlica jest THE BEST!

W roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie oddano na potrzeby szkolnej świetlicy  wyremontowane trzy duże sale lekcyjne. Wszystkie wyposażono w  nowe sprzęty i liczne, atrakcyjne pomoce dydaktyczne.

Jest kolorowo, bezpiecznie, twórczo i wesoło! Nasi uczniowie mogą uczestniczyć w szerokiej ofercie zajęć  zaproponowanych im przez pedagogów. Tężyznę fizyczną rozwijają w czasie uwielbianych zabaw sportowych. Swój talent plastyczny wykazują, tworząc w różnorodnych technikach prace plastyczne, które zdobią wystawy szkolne. Poznają zasady bezpiecznego funkcjonowania w szkole, grupie, w ruchu drogowym. Współdziałają, uczą się szacunku i koleżeństwa. Rozmawiają o ważnych świętach, przygotowują dekoracje.

W trakcie pobytu w świetlicy szkolnej dzieci mają okazję, pod okiem nauczycieli, odrobić lekcje. Rozwijają również swoje zainteresowania i miło spędzają czas, grając i bawiąc się wspólnie. Uczestniczą w pokazach filmowych, spacerach, uroczystościach szkolnych. Zmęczone mogą wygodnie odpocząć na miękkich kanapo-poduchach, które czasem zamieniają się w fortece nie do zdobycia.

Każdy posiada ogromne pokłady kreatywności, które wynikają z faktu bycia człowiekiem. Wyzwanie polega na tym, by je rozwijać” (Ken Robinson). U nas jest to możliwe!

Katarzyna Wojtkiewicz