Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” o godz. 10.00 odbył się w naszej szkole apel, na którym gośćmi byli m.in. Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ozorkowie Ryszard Kałużny. Uczniowie z klasy III e, III d i VIII b pod kierunkiem p. Jacka Graczyka i p. Beaty Klauze zaprezentowali montaż słowno-muzyczny czcząc pamięć wszystkich żołnierzy niezłomnych. 

Przekazali kolegom i zaproszonym gościom historię zamordowanych i rzuconych w niepamięć żołnierzy niezłomnych – bohaterów powojennego zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Wszyscy uczestnicy uroczystości oddali w ten sposób hołd najlepszym synom wolnej Polski.

Całości przyświecało hasło: „WOLNOŚĆ TO DAR I ZADANIE”

W apelu brali udział również kombatanci oraz przedstawicielki NSZZ „Solidarność” oraz uczniowie z opiekunami z Niemieckiego miasta Emden, którzy gościli w naszej szkole w ramach wymiany polsko–niemieckiej.

Loading

Post Author: Dario