Na ratunek ziemi – Moja piosenka

Drodzy Uczniowie 22 kwietnia na całym świecie obchodzić będziemy Dzień Ziemi. Jest to wspaniała  okazja, by nagłośnić globalne problemy Ziemi.  W związku z tym, chciałabym zaprosić Was do udziału w niniejszym konkursie. Wystarczy tylko skomponować i zaśpiewać własną piosenkę indywidualnie lub grupowo, nawiązującą do problemu ochrony środowiska na naszej planecie i nagrać video z jej wykonaniem.

Cele konkursu:

• podnoszenie poziomu wiedzy ekologicznej oraz świadomości uczniów w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska naturalnego,
  • wzbogacenie i rozwój zainteresowań muzycznych u uczniów,
  • aktywizacja dzieci i młodzieży oraz organizacja ich czasu wolnego.

Zasady konkursu:

1. Przeznaczony jest dla uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej.
  2. Czas trwania konkursu do 12.04.2021r.
  3. Zadaniem uczniów jest przedstawienie w formie piosenki treści związanych z ochroną środowiska.
  4. W konkursie prezentowana może być tylko jedna piosenka, wykonana w jęz. polskim.
  5. Uczestnik konkursu wykonuje utwór a capella lub z przygotowanym akompaniamentem bądź podkładem muzycznym (podkład muzyczny może być własny lub zapożyczony – z podaniem nazwiska autora).
  6. Każdy uczestnik ma obowiązek dostarczyć do organizatora nagranie video na płycie bądź mailowo na adres konkursnaratunekziemi@gmail.com, (wykonane telefonem, tabletem, kamerą lub aparatem fotograficznym). W tytule maila prosimy wpisać imię, nazwisko oraz klasę uczestnika konkursu.
    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
  7. Kryteria oceny: treści nawiązujące do ekologii i ochrony przyrody, dobór muzyki, walory artystyczne.
  8. Nagrania na płycie (podpisane imieniem i nazwiskiem oraz  klasą) należy składać w godzinach pracy szkoły w świetlicy szkolnej lub do oznakowanego pudełka znajdującego się w szatni szkoły.
  9. Najlepsze prace zostaną nagrodzone, o wynikach konkursu powiadomię przez stronę internetową szkoły.

Z niecierpliwością czekam na ciekawe kompozycje 😊

Organizator:

Joanna Gąsińska