Młodzi Odkrywcy z klasy IV d nad … Bzurą

Koło Młodych Odkrywców to przyrodnicze koło zainteresowań, w którym chętnie biorą udział uczniowie klasy IV d.

Dnia 12.05.2022 r. odbyły się zajęcia terenowe. Wybraliśmy się na obserwacje i pomiary nad rzekę Bzurę do parku miejskiego. Na początku uczniowie korzystając z mapy opisali najważniejsze informacje o rzece (wskazali źródło, bieg rzeki, najważniejsze dopływy oraz ujście Bzury).

W kolejnej części  zajęć młodzi pasjonaci przyrody obserwowali koryto rzeki i zachodzące w nim procesy, wodę oraz faunę i florę. Dokonaliśmy również podstawowych pomiarów: szerokości koryta rzecznego, prędkości płynięcia wody w nurcie oraz temperaturę wody.

Wszyscy Uczniowie byli bardzo zaangażowani w czasie lekcji. Do domów wrócili uśmiechnięci z dodatkową „porcją” wiedzy.

Przygotował: Damian Kaźmierczak

Loading

Post Author: Dario